Honda prodlouží smlouvy s Pedrosou a Doviziosem o dva roky

Na trati se jim také dařilo.
Honda dnes v Brně oznámila, že se s oběma jezdci svého továrního týmu dohodla na prodloužení smluv o dva roky. Zbývá dořešit jen několik málo posledních detailů. Japonci přiznali, že jednali i s Lorenzem, ale nakonec se rozhodli pro zachování stávajícího jezdeckého složení, s třetí motorkou Repsol Honda nepočítá.

Dani Pedrosa a Andrea Dovizioso se tak mohli v Brně soustředit výhradně na dění na trati, což se projevilo třetím a pátým místem ve výsledkové listině.

"Časy na kolo byly na pátek celkem dobré. S pneumatikami bylo vše OK, i když zdejší trať je na ně agresivní, takže je třeba pracovat na tom, aby vám vydržely," uvedl Pedrosa.

Tým nasadil na motorku nové zadní zavěšení, které podle Pedrosy představuje jen malou změnu, jejímž cílem je zlepšit nájezd do zatáček. Na vyhodnocení je ale příliš brzy.

Andrea Dovizioso však poukázal na velkou časovou ztrátu, která dělila zbytek startovního pole od jezdců Fiat Yamahy.

"Valentino a hlavně Lorenzo jsou opravdu, opravdu rychlí, dokonce lepší, než nejrychlejší kolo závodu z loňska. Pro nás byli trochu moc daleko," řekl Ital.

Největší problémy má Dovizioso při brzdění, chování motorky pak není ideální ani na vrcholu a při výjezdu ze zatáčky. K tomu všemu by rád vylepšil nastavení převodovky. Nové zadní zavěšení vyzkouší až zítra.

Na další vítězství si proto zatím netroufá pomýšlet. "Ne, protože situace se reálně moc nezměnila, je to stejné jako před tím vítězstvím. Na suchu nejsme tak rychlí jako ostatní, stále pracujeme a potřebujeme zrychlit," uvedl Dovizioso.
17:36 | Francesco Bagnaia pojede příští rok v MotoGP u týmu Pramac Racing.
10:50 | Tým Repsol Honda představil svůj motocykl pro rok 2018: odkaz
10:49 | Již je to oficiální. Folgera nahradí Syahrin.
18. února | Márquez po pádu v zatáčce č. 12: odkaz
18. února | Na thajskou dráhu dnes zavítal had: odkaz