Honda: Stejný přístup pro Doviziosa jak pro Pedrosu

Alberto Puig zůstává, ale s omezenými pravomocemi.
Klepněte pro větší obrázekVedení Hondy slíbilo svému jezdci továrního týmu Andrea Doviziosovi stejný přístup a podmínky jaké bude mít jeho týmový kolega Dani Pedrosa.

Dle slov prezidenta HRC Shuhei Nakamota Andrea Dovizioso nikdy nebyl a nebude v jejich týmu považován za druhého jezdce a naopak sehraje stejnou roli na vývoji motocyklu jako Španěl Pedrosa.

„Dovizioso a Pedrosa budou mít v týmu rovnocennou pozici,“ uvedl Nakamoto pro Motosprint. „Vše na co myslíme je vyhrát a k tomu abychom toho docílili potřebujeme lepší motocykl.“

„Společně pracujeme s dvěma jezdci, s oběma stejně, protože je to v zájmu nás všech.“

„Není pravdou, že jsme doposud pracovali jen pro Pedrosu. Máme dva jezdce a od obou využíváme jejich práci a informace stejně. Andrea je rovněž velmi užitečný pro vývojovou práci a bude stále víc,“ uvedl Nakamoto.

Nakamoto rovněž potvrdil, že se pro další období uvnitř týmu změní status manažera Daniho Pedrosy, kterým je Alberto Puig.

„Puig zůstane s týmem, ale jeho role se změní. Bude plnit organizační úlohu. Bude organizovat personál Daniho týmu, ale nebude řešit technické záležitosti.“

„Puig bude i nadále přítomen sezením týmu, ale již není na něm, aby dělal rozhodnutí. Náš vzájemný vztah není špatný, nejsme přátelé, ale není to tak zlé,“ řekl závěrem Nakamoto.
10:24 | Marco Simoncelli by dnes slavil 31 let.
17. ledna | Jonas Folger nebude letos závodit.
15. ledna | Romano Fenati dnes slaví 22 let.
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 21 let.
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 23 let.