Honda začala jednat o nových smlouvách s Pedrosou a Doviziosem

Potřebuje jim nabídnout lepší techniku.
Smlouvy jezdců továrního týmu Hondy vyprší na konci letošní sezóny, proto japonský výrobce začal jednat o jejich prodloužení. Je si však vědom, že musí Pedrosovi a Doviziosovi nabídnout lepší motorku, aby je přesvědčil zůstat.

"Začali jsme rozhovory s Danim, abychom porozuměli jeho situaci. Potřebujeme dále jednat, ale Honda si přeje si ho udržet," řekl šéf Hondy Šuhei Nakamoto pro MCN.

"Doufám, že bude chtít Dani zůstat. Snad chce zůstat. Ale musíme udělat více ve vývoji a vylepšit motorku, abychom ho přesvědčili."

Tovární tým Hondy se chystá prodloužit smlouvu i s hlavním sponzorem Repsol a padají tak spekulace o tom, že by ho mohl nahradit Red Bull.

O své smlouvě s Hondou začal jednat i Andrea Dovizioso, ten ovšem zatím není úplně nadšený technikou, kterou má k dispozici.

"V tuto chvíli nevím," odpověděl Dovizioso na otázku, zda u Hondy zůstane. "Když máte možnost závodit pro HRC, myslíte si, že budete bojovat o titul, ale poté, co jsem si motorku vyzkoušel, jsem neměl pocit, že je to dobrý stroj. Takže musíme dále pracovat, a to také děláme."

Ital zároveň odmítl, že by už jednal s konkurencí od Ducati nebo Yamahy. "S nikým jsem zatím nemluvil," řekl.
18. února | Márquez po pádu v zatáčce č. 12: odkaz
18. února | Na thajskou dráhu dnes zavítal had: odkaz
17. února | Marc Márquez dnes slaví 25 let.
16. února | Rossi odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 39 let.