Hondu čeká hodně práce, aby konkurovala těm nejrychlejším

Příští rok nasadí zcela nový motocykl pro tovární i satelitní jezdce.
Klepněte pro větší obrázekPřes vítězství Daniho Pedrosy v americké Grand Prix je podle viceprezidenta HRC Shuhei Nakamota tým Repsol Hondy stále pozadu za svými soupeři v mistrovství světa silničních motocyklů.

Španělský jezdec vítězstvím ve stylu start-cíl v Laguně Seca ukončil řadu osmnácti závodů bez vítězství, což pro Hondu znamenalo nejhorší období bez vítězství od roku 1982.

Naposledy se japonská značka radovala z prvního místa v Barceloně roku 2008 a opět byl u toho Dani Pedrosa, který tehdy vyhrál svůj domácí závod o téměř tři sekundy před Valentinem Rossim.

Výkon Daniho Pedrosy zachránil čest japonské značky a v letošní sezoně samozřejmě nemusí být ani poslední, ale Shuhei Nakamota dobře ví, že aby dokázal na dráze bojovat s nejrychlejšími motocykly, čeká Hondu ještě hodně práce.

„Toto vítězství jde na vrub jezdce, ne motocyklu. Ve srovnání s konkurencí ještě stále ztrácíme, ale tvrdě pracujeme na tom, abychom to dohnali,“ citovala Nakamota Gazzetta dello Sport.

„Náš problém není jen podvozek,“ pokračoval. „Je tam hodně věcí, na kterých je třeba zapracovat, včetně motoru. Náš zkušební jezdec Tady Okada je na dráze dvakrát do měsíce, aby se pokusil najít to nejlepší řešení.“

„Takových změn si nevšimnete, ale v příštích závodech Grand Prix nějaké budou, třebaže vám teď nemůžu říct, kdy přesně je na dráze použijeme.“

„Ve srovnání s našimi soupeři jsme více zápasili s tím, abychom přišli na systém, jak zahřát pneumatiky Bridgestone na potřebnou teplotu. Ale v této chvíli máme spoustu dat a myslím, že jsme přišli na to, kterým směrem se v této věci vydat.“

„V příštím roce přivezeme pro první testy v Sepangu zcela nový motocykl jak pro tovární jezdce tak pro satelitní týmy.“

Viceprezident HRC Shuhei Nakamoto se závěrem také vyjádřil ke spekulacím ohledně možného angažmá Jorga Lorenza v jejich továrním týmu. Podle Japonce je ovšem jejich prioritou si i nadále ponechat jezdeckou dvojici ve složení Dani Pedrosa a Andrea Dovizioso.

„Naší představou je prodloužit smlouvy s oběma jezdci, ale nespěcháme. Můžeme to klidně udělat až ve Valencii, v posledním závodu sezony.“

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz