Hopkins si postupně zvyká, zlepšil se o dvě sekundy

John Hopkins se při svém návratu do seriálu MotoGP kvalifikoval na čtrnáctém místě. Oproti pátku se zlepšil o dvě sekundy, v týmu si ho pochvalují.
Hopkins si postupně zvyká, zlepšil se o dvě sekundy

Náhradník za zraněného Álvara Bautistu v týmu Rizla Suzuki John Hopkins zajel čtrnáctý nejrychlejší čas a do nedělní Velké ceny Španělska odstartuje z páté řady. Oproti pátečním časům se Hopkins zlepšil o dvě sekundy. Na stroji MotoGP závodil naposledy na konci sezony 2008. Postupně si znovu zvyká. Pozitivní je i vývoj ztráty na jezdce před ním. Za devátým nejrychlejším časem zajišťujícím start ze třetí řady zaostal o tři desetiny sekundy.

"Postupujeme krůček po krůčku. Ráno jsme byli trochu rychlejší, i když jsme neudělali žádné změny v geometrii stroje. Trochu jsme upravili elektroniku a polohu jezdce. Je úžasné, jak na tom teď technologie v MotoGP je. Každý může udělat tolik změn. Snadno můžete ztratit. Naštěstí jsem měl už na začátku dobré nastavení," pochvaloval si Američan.

Navrátilec ze superbiků byl spokojen, jak si postupně zvykal na ideální stopu. "Na začátku kvalifikace jsem byl až příliš neklidný a při vjezdech do zatáček udělal mnoho chyb. Všude jsem byl široký. Musel jsem zajet do boxů, abych se uklidnil," vzpomínal. "Snažil jsem se za někoho zavěsit, protože tento víkend potřebuji pomoc. Nakonec blízko mě pár lidí upadlo a já musel vždycky hledat někoho dalšího. I když jsem ve svém nejrychlejším kole udělal několik chyb, pořád jsem byl o dvě sekundy rychlejší než v pátek."

Hopkins závodil u Suzuki v letech 2003 až 2007 a naposledy skončil celkově čtvrtý. "Jsem velmi potěšen, je skvělé být zase zpátky, navíc před skvělými fanoušky v Jerezu. Na motorce si užívám hodně zábavy. Nemůžu se dočkat zítřejšího závodu," těší se jezdec a slibuje boj o co nejlepší výsledek. "Cílem je pochopitelně elitní desítka. To by bylo skvělé. Chci si hlavně užít a předvést všem dobrou podívanou. Doufám, že se týmu, který mi dal důvěru, odměním dobrým výsledkem."

Šéf týmu Paul Denning připomněl, že si Hopkins stále zaslouží závodit mezi elitou a že Suzuki udělalo skvělou práci při vývoji motocyklu. "John dva roky nejel na stroji MotoGP. Brzdný účinek a mechanická přilnavost jsou jiné než u produkčních motocyklů, proto trochu ztrácí. I když je velmi fit, pořád je tu rozdíl mezi normální kondicí a kondicí jezdce MotoGP. Závod bude dlouhý. Bez ohledu na to, co se v něm stane, odvedl John fantastickou práci. Nemohli jsme si za Álvara přát lepšího náhradníka," uvedl Denning.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


13:40 | Tito Rabat dnes slaví 30 let. odkaz
22. května | Zemřel bývalý motocyklový závodník Bohumil Staša. Bylo mu 75 let.
22. května | Dnes jsou to dva roky, co zemřel Nicky Hayden. odkaz
19. května | Mir a Abraham upadli už v zahřívacím kole. odkaz
19. května | Poprvé od Japonska 2017 vítězí Alex Márquez. odkaz