HRC pokračuje v roce 2010 s Pedrosou a Doviziosem

Oba jezdci smlouvu podepsali během víkendu v San Marinu.
Klepněte pro větší obrázekV průběhu závodního víkendu v San Marinu přišlo od HRC (Honda Racing Corporation) oficiální prohlášení, kde oznámili prodloužení smluv svých dvou jezdců továrního týmu Daniho Pedrosy a Andrea Doviziosa pro rok 2010. Předběžnou dohodu už vedení HRC se svými dvěma jezdci domluvili na okruhu v Brně, ale po doladění nezbytných detailů byly tyto smlouvy podepsány až teď v Misanu.

Dani Pedrosa podepsal jednoletou smlouvu, takže sezona 2010 bude jeho pátou u Hondy a jeho týmový kolega Andrea Dovizioso má rovněž smlouvu na rok 2010 s možností prodloužení na rok 2011.

„Jsme velmi rádi, že Dani Pedrosa a Andrea Dovizioso znovu podepsali s továrním týmem Hondy a věříme, že tito dva jezdci mají talent k tomu, aby nám pomohli bojovat o světový titul MotoGP,“ řekl Tetsuo Suzuki, prezident Honda Racing Corporation.

„Oba mají dlouhou a úspěšnou kariéru v závodech Grand Prix spojenou se značkou Honda a my jsme rádi, že tato spolupráce bude i nadále pokračovat,“ uvedl prezident HRC a závěrem dodal: „Z pozice HRC budeme samozřejmě posilovat vývoj našeho stroje a společně s každým členem týmu budeme dál pokračovat v duchu tradic Hondy.“

Španělský závodník Dani Pedrosa je u továrního týmu Hondy od roku 2006. V této sezoně zároveň pro Hondu získal poslední titul Nicky Hayden a Pedrosa měl v tomto směru pokračovat. „Tato nová smlouva s HRC je pro mě skvělá zpráva a jsem velmi rád, že budu dál pokračovat s týmem, kde jsem od roku 2006.“

„Nyní jsme si pevně stanovili efektivní způsob práce a jsem si jistý, že se díky tomu můžeme v budoucnosti stát mnohem více konkurenceschopnější. Cílem bylo vždy vyhrát mistrovství světa a ten samozřejmě zůstává stejný,“ uvedl k podpisu smlouvy s HRC Dani Pedrosa.

Nováčkem týmu je Andrea Dovizioso, který přišel do Repsol Hondy v roce 2009. Ital v průběhu sezony předvedl, že je platnou devizou továrního týmu a tak bude v příštím roce jezdecké obsazení dvou továrních Hond stejné. „Jsem velmi spokojený, že nadále pokračuji s HRC a v továrním týmu Hondy,“ řekl Dovizioso.

„Zkušenost být ve spojení s tak prestižním týmem byla pro mě velmi důležitá a jakmile se začalo jednat o budoucnosti, mým cílem bylo pokračovat u Hondy,“ řekl Ital. „Můj první rok v pozici továrního jezdce mě hodně naučil. Jsem si jistý, že díky směru, který jsme dohodli vzhledem k vývoji motocyklu, můžeme dosáhnout takové úrovně, kdy budeme o vítězství bojovat každou neděli.“
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz