Hvězdy MotoGP na tiskové konferenci v Motegi

Jorge Lorenzo společně s hlavním soupeřem Danim Pedrosou, vracejícím se Caseym Stonerem a dále s Andreou Doviziosem a Nickym Haydenem, byli účastníky čtvrteční tiskové konference před AirAsia Grand Prix Japonska v Motegi, která je prvním podnikem z trojice bezprostředně po sobě jdoucích velkých cen.
Hvězdy MotoGP na tiskové konferenci v Motegi

Jorge Lorenzo, jenž vede šampionát s 33-bodovým náskokem, v návaznosti na svůj výkon v Aragónu vysvětlil, proč je nyní, v závěru sezóny, pro něj důležité závodit hlavou: „Následující tři závody jsou pro vývoj šampionátu nesmírně důležité, stejně jako body. Naším cílem je udržet se ve stejné linii, jakou máme po celou sezónu: vždycky bojovat o pole position a stupně vítězů a vítězství. To je můj cíl. Pokud bude možné závody vyhrát, budu se o to ze všech sil snažit. Pokud ne, pak jakékoliv pódiové umístění v posledních čtyřech závodech bude v pořádku."
K návratu Caseyho Stonera a k možnosti, že jej Australan může připravit o cenné body, Mallorčan řekl: „To je něco, co nemůžeme ovlivnit. Pokud bude Casey dostatečně rychlý, může vyhrát a může tak obrat o body jak mě, tak i Daniho. Jediná věc, kterou můžeme mít pod kontrolou je náš výkon, a to je taky věc, na kterou se se vším úsilím zaměříme. Pouze tohle je naše možnost, jak tyto závody ovlivnit." Nakonec v reakci na otázku na šance, které má v Motegi, Lorenzo odpověděl: „Normálně to tu pro Yamahu není tak snadné, protože máme určité potíže při zrychlení, ale zase jsme dobří při brzdění a nájezdu do zatáček, což jsme si tu loni ověřili. To jsem dojel druhý a od prvního Daniho jsem neměl tak velký odstup. S letošním litrovým prototypem jsme ještě víc konkurenceschopní, takže se budeme snažit být ještě blíž."

Dani Pedrosa, který má momentálně brilantní formu, ví, že musí pokračovat v možná riskantním nasazení, aby si ještě mohl nárokovat titul: „Jak jsem už zmínil, je důležité se závody bavit a užívat si je. Když uděláme skvělý závod, je to skvělé i pro tým. Postupně jsme lepší a lepší, takže se i dál budeme snažit jít touto cestou, to znamená být soustředění a dobře jezdit."

Casey Stoner si chce po týdnech povinného frustrujícího nicnedělání a před ukončením své kariéry v MotoGP nadělit ještě nějaká vítězství: „Každý se mě teď ptá, jaké jsem měl prázdniny, když jsem byl doma. Ale tohle určitě nebyly prázdniny. Ležíte, odpočíváte, nemůžete nic dělat. Dokonce i trénování bylo rekonvalescencí ztížené, ale musel jsem se udržovat fit, aby můj návrat nebyl komplikovaný. Každopádně je to skvělé být zpátky, ale není to způsob, kterým jsem chtěl ukončit svou poslední sezónu. Kvůli zranění vynechat několik závodů a ztratit šanci bojovat o titul. To všechno bylo pro mě velkým zklamáním. Přišli jsme o to, co jsme do té doby získali. Ale teď jsem zpátky a od nynějška až do konce sezóny budu odvádět tu nejlepší práci. Cítím se dobře a svěží a teď už jen musím počkat, až se zítra dostanu na motorku. Neseděl jsem na ní docela dlouho, takže první den může být celkem obtížný."

Andrea Dovizioso, který se snaží upevnit si své čtvrté místo v šampionátu, k nadcházející Grand Prix řekl: „Tato trať sedí mému stylu a bude zajímavé zjistit, jak na tom budu s Yamahou. Jistě, Dani je momentálně velmi rychlý, a to zejména na této trati, ale mým cílem je být v centru bitvy Daniho a Jorgeho a možná také Caseyho, u něhož ale neodhadnu, jak rychlý může po svém zranění být. Jsem opravdu sebejistý. Musíme být schopni už začít vidět naši skutečnou úroveň."

Posledním z této sestavy jezdců MotoGP byl Nicky Hayden. Krátce před odjezdem do Japonska mu bylo diagnostikováno další ze zranění, které se odnesl z těžké aragónské nehody: „Každopádně jsem měl štěstí, že jsem neutrpěl žádné závažnější poranění. Nějaké malé poškození se ještě objevilo i v zápěstí, ale ruka se už dala téměř do pořádku, tak mě trápí už jen tato malá komplikace. Cítím ale, že dokážu docela silně stisknout, takže doufejme, že to na této trati nebude nijak velký problém. Motegi nikdy nebyla má nejoblíbenější trať. Sice se mi líbí, ale nikdy se mi tu s Ducati nepodařilo dobře zajet. Doufejme, že letos se to změní."
(motogp.com)

 

22. května | Nicky Hayden - vzpomínkové video: odkaz
22. května | Nicky Hayden podlehl svým zraněním.
21. května | Viňales se dnes postaral Yamaze o 500. vítězství. odkaz
21. května | Start závodu Moto2 je posunut na 12:35.
21. května | Závod Moto3 by měl být znovu odstartován v 11:35.

Harmonogram

GP Itálie, Mugello
Pátek 2. června
Moto3 1. trénink   09:00–09:40
MotoGP 1. trénink   09:55–10:40
Moto2 1. trénink   10:55–11:40
Moto3 2. trénink   13:10–13:50
MotoGP 2. trénink   14:05–14:50
Moto2 2. trénink   15:05–15:50
Sobota 3. června
Moto3 3. trénink   09:00–09:40
MotoGP 3. trénink   09:55–10:40
Moto2 3. trénink   10:55–11:40
Moto 3 kvalifikace   12:35–13:15
MotoGP 4. trénink   13:30–14:00
MotoGP 1. kvalifikace   14:10–14:25
MotoGP 2. kvalifikace   14:35–14:50
Moto2 kvalifikace   15:05–15:50
Neděle 4. června    
Moto3 warm up   08:40–09:00
Moto2 warm up   09:10–09:30
MotoGP warm up   09:40–10:00
Moto3 závod   11:00
Moto2 závod   12:20
MotoGP závod   14:00

Nejčtenější články

Nicky Hayden podlehl svým zraněním

Nicky Hayden podlehl svým zraněním

Nicky Hayden, který minulou středu utrpěl těžká zranění při jízdě na kole, dnes svým zraněním podlehl.

22.  5.  2017 | | 5 N/A
MotoGP: Rossi upadl v posledním kole, vítězí Viňales, Zarco na podiu

MotoGP: Rossi upadl v posledním kole…

Viňales bojoval s Rossim o vedení. Rossi v posledním kole upadl, Viňales zvítězil. Zarco vybojoval před domácím publikem druhé místo. Na podium vystoupil i Pedrosa.

21.  5.  2017 | | 8 N/A
MotoGP: Celá první řada pro Yamahu, Viňales první

MotoGP: Celá první řada pro Yamahu, …

Do francouzského závodu královské kubatury se z první řady vydají Španěl Maverick Viňales, Ital Valentino Rossi a domácí jezdec - Johann Zarco.

20.  5.  2017 | | 4 N/A
Bývalý jezdec MotoGP Hayden měl těžkou nehodu na kole

Bývalý jezdec MotoGP Hayden měl těžk…

Nicky Hayden, bývalý jezdec MotoGP, měl dnes nehodu během tréninku na kole. Závodníka porazilo auto. Nyní je Američan v nemocnici.

17.  5.  2017 | | 6 N/A
MotoGP: Pátečnímu odpoledni kraloval Dovi

MotoGP: Pátečnímu odpoledni kraloval…

V druhém francouzském tréninku královské kubatury byli nejrychlejší Andrea Dovizioso, Marc Márquez a Danilo Petrucci.

19.  5.  2017 |