Iannone a Márquez v Aragónu jasně dominovali

Také druhý den testu tříd Moto2 a 125ccm byl nejrychlejším jezdcem Andrea Iannone z Fimmco Speed Up a jezdec Red Bull Ajo Motorsport Marc Márquez.

Ital Iannone svým výkonem v privátním testu nižších kubatur světového šampionátu zdá se definitivně hodil za hlavu nešťastný závod v Katalánsku, kde předjel Takahašiho ve žluté fázi a po neuposlechnutí příkazu o předání vedoucí pozice musel absolvovat trest v podobě průjezdu boxovou uličkou.

Na dráze španělského Motorlandu Aragón už znovu jasně dominoval, když zajel čas 1´55,424 sekundy. Ten byl jen o šest desetin pomalejší než jeho úterní maximum, jenž také znamenalo rekord okruhu, který devatenáctého září přivítá třináctý podnik sezony (pro Moto2 a 125ccm dvanáctý, protože nižší kubatury nejedou v americké Laguně Seca).

Spolu s Italem dokázali ještě další tři jezdci zajet kolo pod hranici jedné minuty a šestapadesáti sekund - Julián Simón z Mapfre Aspar, Toni Elías z Gresini Moto2 a Roberto Rolfo z Italtransu STR.

Simón dopoledne havaroval, ale později se na dráhu vrátil, aby dokončil celkem osmadvacet kol a svým druhým časem ztratil na Iannoneho 0,144 sekundy. Vedoucí jezdec šampionátu Elías skončil se ztrátou 0,423 sekundy třetí a od čtvrtého Roberta Rolfa ho dělilo jen 0,065 sekundy.

Thomas Lüthi se stále zotavuje po operaci klíční kosti, ale jeho výkony jsou skutečně velmi dobré, když dokázal zajet pátý čas dne před britským závodníkem v barvách Marc VDS Racing Scottem Reddingem, sedmým Raffaelem de Rosou z Tech 3 a osmým Simonem Corsim z JiR Moto2.

Po úterní nehodě, která pro Japonce Tomizawu z Technomag CIP znamenala konec prvního dne nebyl ani ten druhý procházkou růžovým sadem. Po dalších dvou pádech, které se naštěstí obešly bez zranění, skončil ve výsledkové listině třináctý.

Švýcarský výrobce podvozků značky Suter opět spolupracoval s jezdcem Arne Todem a týmu Racing Germany pak umožnili vyzkoušet jejich nejnovější podvozky a nové řešení nastavení tlumení, na kterých pracovali v úterý. Po skončení testu byl Suter spokojený, když oznámil, že získal velmi pozitivní zpětnou odezvu.

V nejnižší kubatuře byl opět nejrychlejším jezdcem na dráze sedmnáctiletý Marc Márquez z Red Bull Ajo Motorsport (na fotografii), když ve středu nastavil nejlepší čas 1´58,619 sekundy a ze svého úterního maxima ukrojil téměř jednu sekundu. Druhým a třetím časem se prezentovala dvojice jezdců Tuenti Racing v pořadí Pol Espargaró a Efrén Vázquez.

Všechny jezdce a týmy nižších kubatur uvidíme spolu s královskou kubaturou znovu na německém okruhu v Sachsenringu, kde v pátek šestnáctého července zahájí přípravu na Velkou cenu Německa.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře