Iannone má kvůli dopingu pozastavenou činnost na osmnáct měsíců

V Iannoneho dopingové kauze padlo rozhodnutí. Jezdec má pozastavenou činnost na osmnáct měsíců.

V případě Iannoneho pozitivního dopingového testu již padlo rozhodnutí. Jezdci byla pozastavena činnost na osmnáct měsíců. Pozastavení činnosti je platné od 17. prosince 2019 a končí tedy 16. června 2021. Kromě toho byl Iannone také diskvalifikován z Velkých cen Malajsie a Valencie loňského roku – a to se všemi důsledky, které z toho plynou – tedy ztráty bodů i ocenění.

Jezdec má nyní možnost se odvolat k arbitrážnímu soudu pro sport.

Dle vyjádření Aprilie sice bylo uznáno, že jezdec zakázanou látku nepožil záměrně, ale náhodně spolu s potravou. Přesto mu však byl výše uvedený trest uložen.

V Iannoneho dopingové kauze ještě nepadlo rozhodnutí

V Iannoneho dopingové kauze ještě nepadlo rozhodnutí

„Po oznámení rozsudku jsme zmatení kvůli trestu, který Andrea dostal, ale zároveň jsme velmi spokojeni, že soudci uznali, že Andrea látku pozřel nevědomě spolu s kontaminovanou potravinou,“ prohlásil Massimo Rivola (šéf Aprilie). „V tomto ohledu ovšem uložený trest nedává žádný smysl. Za těchto okolností měl být Andrea osvobozen, jako tomu bylo v jiných případech. Tato okolnost nám ovšem dává naději na odvolání, které, doufáme, proběhne velmi rychle. Chceme Andreu zpět v sedle Aprilie RS-GP. Budeme za ním stát až do konce a budeme ho podporovat v jeho odvolání,“ dodal Rivola.

Zdroj: Aprilia, motogp.com, foto: Václav Duška Jr. a archiv

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře