Iannone s odvoláním neuspěl, čtyři roky nesmí závodit

Před rokem měl Iannone pozitivní dopingový test. Následně byl potrestán zákazem činnosti na osmnáct měsíců. Odvolal se, ale neuspěl. Nakonec dostal stopku na čtyři roky.

Koncem minulého roku měl Andrea Iannone pozitivní dopingový test na steroidy. Jezdec se tehdy hájil tím, že se zakázaná látka do jeho těla dostala tím, že požil kontaminované maso. FIM sice Iannoneho obhajobu uznala, nicméně pozastavila mu činnost na osmnáct měsíců.

Iannone má kvůli dopingu pozastavenou činnost na osmnáct měsíců

Iannone má kvůli dopingu pozastavenou činnost na osmnáct měsíců

Jezdec se poté odvolal k Sportovnímu arbitrážnímu soudu. Jenže tento soud Iannoneho obhajobu založenou na tvrzení, že pozřel zakázanou látku nevědomě spolu s kontaminovaným masem, neuznal. Jezdec tedy nakonec dostal trest v podobě zákazu činnosti na čtyři roky. Jako den začátku platnosti trestu se bere 17. prosinec 2019, kdy byl prohřešek zjištěn. Z toho tedy vyplývá, že Iannone bude moci znovu závodit v sezóně 2024, nicméně v tom roce už mu bude 35 let. Pravděpodobně to tedy pro Itala znamená konec kariéry.

Vzhledem k Iannoneho trestu si bude Aprilia muset najít nového jezdce pro příští rok. Zájemců je dost, hovořilo se například o Dovim, Crutchlowovi či Lorenzovi, ale na definitivní oznámení se zatím stále čeká.

Zdroj: motogp.com, foto: Václav Duška Jr.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

2. května | Quartararo potvrdil, že měl během závodu problémy s pravou paží. Kvůli tomuto problému už byl před dvěma lety operován. Nyní zvažuje další operaci, ale zatím ještě nepadlo definitivní rozhodnutí.
2. května | Quartararo si po závodě držel sáček s ledem na pravé paži. Problém s paží tedy pravděpodobně byl důvodem jeho poklesu v dnešním závodě.
2. května | Quartararo dnes dlouho vedl, ale nakonec po potížích skončil až třináctý a v pořadí šampionátu klesl na druhé místo. odkaz
2. května | Dnešní podium v Jerezu: odkaz
2. května | Miller slaví vítězství. odkaz