Iannone s odvoláním neuspěl, čtyři roky nesmí závodit

Před rokem měl Iannone pozitivní dopingový test. Následně byl potrestán zákazem činnosti na osmnáct měsíců. Odvolal se, ale neuspěl. Nakonec dostal stopku na čtyři roky.

Koncem minulého roku měl Andrea Iannone pozitivní dopingový test na steroidy. Jezdec se tehdy hájil tím, že se zakázaná látka do jeho těla dostala tím, že požil kontaminované maso. FIM sice Iannoneho obhajobu uznala, nicméně pozastavila mu činnost na osmnáct měsíců.

Iannone má kvůli dopingu pozastavenou činnost na osmnáct měsíců

Iannone má kvůli dopingu pozastavenou činnost na osmnáct měsíců

Jezdec se poté odvolal k Sportovnímu arbitrážnímu soudu. Jenže tento soud Iannoneho obhajobu založenou na tvrzení, že pozřel zakázanou látku nevědomě spolu s kontaminovaným masem, neuznal. Jezdec tedy nakonec dostal trest v podobě zákazu činnosti na čtyři roky. Jako den začátku platnosti trestu se bere 17. prosinec 2019, kdy byl prohřešek zjištěn. Z toho tedy vyplývá, že Iannone bude moci znovu závodit v sezóně 2024, nicméně v tom roce už mu bude 35 let. Pravděpodobně to tedy pro Itala znamená konec kariéry.

Vzhledem k Iannoneho trestu si bude Aprilia muset najít nového jezdce pro příští rok. Zájemců je dost, hovořilo se například o Dovim, Crutchlowovi či Lorenzovi, ale na definitivní oznámení se zatím stále čeká.

Zdroj: motogp.com, foto: Václav Duška Jr.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


22. listopadu | Desátého vítěze jsme se nedočkali. Oliveira dnes v Portugalsku vybojoval své druhé vítězství v MotoGP. odkaz
22. listopadu | Enea Bastianini - šampion Moto2 pro rok 2020: odkaz
22. listopadu | Albert Arenas - šampion Moto3 pro rok 2020: odkaz
22. listopadu | Poslední letošní závod třídy MotoGP je ještě před námi, ale jména všech tří šampionů pro letošní rok už známe. Šampionem Moto3 se stal Albert Arenas, v Moto2 se z titulu raduje Enea Bastianini. V MotoGP si Joan Mir zajistil titul už minulou neděli.
22. listopadu | Po nehodě v úvodu dnešního závodu musel di Giannantonio do zdravotního střediska na okruhu. odkaz