Iannoneho vzorek B byl také pozitivní na anabolické steroidy

Andrea Iannone měl pozitivní dopingový test. Přítomnost anabolických steroidů byla potvrzena i v druhém vzorku.

Zhruba v polovině prosince minulého roku bylo oznámeno, že Andrea Iannone měl po GP Malajsie pozitivní test na doping. Test jeho moči prokázal přítomnost anabolických steroidů. Konkrétně se jednalo o drostanolon, který je používán jako podpůrný prostředek pro kulturistiku.

Jezdec tehdy po zveřejnění výsledku dopingového testu prohlásil, že vědomě žádnou zakázanou látku nepožil. Využil tedy možnosti nechat přezkoumat i vzorek B. Vzorek byl přezkoumán, nicméně i v něm se přítomnost anabolických steroidů prokázala. Povolenou hranici ovšem přesáhl jen minimálně, což je možné vysvětlit konzumací takto upraveného masa. Navíc byl test proveden těsně po závodě v Malajsii, kdy byl jezdec hodně dehydratovaný.

Iannone má dočasně pozastavenou závodní činnost kvůli dopingu

Iannone má dočasně pozastavenou závodní činnost kvůli dopingu

Ačkoliv ještě FIM nevydala oficiální vyjádření, s největší pravděpodobností bude Iannoneho činnost v MotoGP nadále pozastavena. Jezdec se hodlá dále bránit a odvolávat, nicméně tento proces může být zdlouhavý. Při testech v Sepangu na počátku února tedy Iannoneho s největší pravděpodobností nahradí Bradley Smith – testovací jezdec Aprilie. Spekuluje se i o tom, že s Aprilií je aktuálně v kontaktu i Karel Abraham.

Zdroj: gazzetta.it, foto: Václav Duška Jr.


3. července | Letošní GP České republiky se opravdu pojede bez diváků, definitivně to potvrdil pořádající Spolek. Již zakoupené vstupenky budou platit na příští rok.
18. června | Jihomoravský kraj dnes podpořil konání GP České republiky v letošním a příštím roce. V úterý už podporu schválili i zastupitelé města Brna.
17. června | Příští týden budou v Misanu testovat některé týmy MotoGP a WSBK.
16. června | Zastupitelé města Brna dnes podpořili konání GP České republiky v letošním i příštím roce. Na oba ročníky Brno přispěje maximálně 60 miliónů korun. Ve čtvrtek bude o GP jednat zastupitelstvo Jihomoravského kraje.
11. června | Nový kalendář MotoGP pro rok 2020 byl zveřejněn. Začne se v červenci v Jerezu. odkaz