Iannoneho vzorek B byl také pozitivní na anabolické steroidy

Andrea Iannone měl pozitivní dopingový test. Přítomnost anabolických steroidů byla potvrzena i v druhém vzorku.

Zhruba v polovině prosince minulého roku bylo oznámeno, že Andrea Iannone měl po GP Malajsie pozitivní test na doping. Test jeho moči prokázal přítomnost anabolických steroidů. Konkrétně se jednalo o drostanolon, který je používán jako podpůrný prostředek pro kulturistiku.

Jezdec tehdy po zveřejnění výsledku dopingového testu prohlásil, že vědomě žádnou zakázanou látku nepožil. Využil tedy možnosti nechat přezkoumat i vzorek B. Vzorek byl přezkoumán, nicméně i v něm se přítomnost anabolických steroidů prokázala. Povolenou hranici ovšem přesáhl jen minimálně, což je možné vysvětlit konzumací takto upraveného masa. Navíc byl test proveden těsně po závodě v Malajsii, kdy byl jezdec hodně dehydratovaný.

Iannone má dočasně pozastavenou závodní činnost kvůli dopingu

Iannone má dočasně pozastavenou závodní činnost kvůli dopingu

Ačkoliv ještě FIM nevydala oficiální vyjádření, s největší pravděpodobností bude Iannoneho činnost v MotoGP nadále pozastavena. Jezdec se hodlá dále bránit a odvolávat, nicméně tento proces může být zdlouhavý. Při testech v Sepangu na počátku února tedy Iannoneho s největší pravděpodobností nahradí Bradley Smith – testovací jezdec Aprilie. Spekuluje se i o tom, že s Aprilií je aktuálně v kontaktu i Karel Abraham.

Zdroj: gazzetta.it, foto: Václav Duška Jr.


23. ledna | Dnes (23.1.) ve 20:00 představí Ducati svůj tým. Prezentaci bude možné sledovat živě na sociálních sítích. odkaz
23. ledna | Kalendář pro rok 2020 byl definitivně potvrzen. odkaz
20. ledna | Marco Simoncelli by dnes slavil 33 let.
18. ledna | Jack Miller dnes slaví 25 let. odkaz
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 23 let. odkaz