Ilmor Engineering projevil zájem o spolupráci s Kawasaki

Britský Ilmor je vysoce respektovanou strojírenskou společností.

Vedení společnosti Ilmor Engineering potvrdilo vážný zájem se podílet na projektu soukromého týmu Kawasaki, který se v těchto dnech na poslední chvíli dojednává v Japonsku. Jak na svých stránkách uvedl Motorcycle News, společnost už nedávno kontaktovala Michaela Bartholemyho, který se snaží obě nové Ninje ZX-RR udržet na startovním roštu třídy MotoGP.

Bartholemy je nyní v Japonsku, kde jedná s nejvyšším vedením Kawasaki. Jedním z bodů jednání je také technická spolupráce japonského výrobce s další nezávislou strojírenskou firmou. A právě tento bod, bude pravděpodobně rozhodujícím v otázce, zda Kawasaki bude souhlasit nebo ne.

Nezávislá společnost, která bude garantovat technický servis je životně důležitým partnerem, v nově vznikajícím projektu. Kawasaki nemá vyrobeno tolik dílů, aby pokryli nároky dvou motocyklů v průběhu celé sezóny. Pro obě Ninje ZX-RR mají motorové díly jen na jedno čtvrtletí a Japonci rovněž neuvažují o tom, že budou v průběhu sezóny pokračovat ve vývoji.

Výkonný ředitel Ilmoru Steve Miller pro Motorcycle News uvedl: „Především tomu rozumíme tak, že Dorna má samozřejmě velký zájem na tom, aby tým fungoval dál a to i za předpokladu, že nebude oficiálně podporován Kawasaki. Myslím, že zkoušejí udělat všechno, co můžou, aby pomohli.“

Přesto do této chvíle zástupci společnosti Ilmor Engineering hovořili pouze s personálem bývalého továrního týmu a Dornou, ale jednání s představiteli japonského výrobce Kawasaki dosud nebylo žádné.

„Nemyslím si, že je nevhodné, když otevřeně řeknu, že jsme zájem projevili. Ale nic jiného, než to, že jsme přišli a vyjádřili zájem o tuto možnost se nestalo a nedostali se tak o moc dále, protože se stále čeká na rozhodnutí Kawasaki,“ uvedl Steve Miller a pokračoval. „Mluvili jsme s týmem a nyní čekáme na rozhodnutí Kawasaki, protože všechno, co jsme teď udělali je vyjádřit zájem a říct, že bychom rádi tuto práci dělali. Věříme, že se v tom brzy rozhodne.“

Výkonný ředitel Ilmoru samozřejmě doufá, že budou poskytovat servis, ale také pracovat na vývoji nových dílů, aby docílili v průběhu sezóny zlepšení výkonu, když uvedl: „Samozřejmě máme velký zájem poskytovat servis a pak, pokud by byly k dispozici finanční prostředky, pracovali na vývoji. To bychom dělali skutečně moc rádi. Rádi bychom našli cestu zpět do MotoGP a potom by se vidělo, jak dál.“

Pokud se Ilmoru podaří prorazit do královské kubatury mistrovství světa silničních motocyklů, uvidíme tak poprvé tuto vysoce respektovanou strojírenskou společnost v MotoGP, od neúspěšného pokusu v roce 2007.


16. července | Johann Zarco dnes slaví 29 let. odkaz
14. července | John McPhee dnes slaví 25 let.
7. července | Za 10 let získal Márquez 10 pole position a 10 vítězství na Sachsenringu. odkaz
7. července | Marc Márquez slaví desáté vítězství na Sachsenringu (včetně výher v nižších třídách). odkaz
7. července | Dnes opět dokázali zvítězit oba bratři Márquezovi a oba nyní vedou šampionát ve své třídě. odkaz