Indonésie přivítala světového šampiona

Jorge Lorenzo dnes uzavřel první den návštěvy Indonésie, země, kde byl fanoušky přivítán poprvé v pozici mistra světa a jenž z hlediska obchodu představuje nejdůležitější trh pro japonského výrobce.
Indonésie přivítala světového šampiona

Vše začalo v hlavním městě Jakartě, kde se Lorenzo setkal s nejvyšším vedením Yamaha Motor Kencana Indonesia's (YMKI's). Později pak během tiskové konference čelil otázkám sto padesáti novinářů, když slavnostně představil dvojici nových modelů – Jupiter MX a Lexam. YMKI's letos pokračuje v pozici oficiálního partnera Yamahy  a jejich moto ´Semakin Di Depan´ (O krok napřed) bude znovu na motocyklových prototypech YZR-M1.

Po tiskové konferenci pokračoval Jorge Lorenzo v nabitém programu, který představoval natáčení reklamního filmu pro YMKI's, fotografování a pak mu udělali odlitek tváře, který použijí na voskovou sochu, jenž bude stát při vstupu na jednu z největších a nejrychlejších horských drah světa v Bandungu.

V sobotu se Lorenzo setká s prodejci YMKI's, další den pak absolvuje tiskovou konferenci v Surabaye, kde také proběhne exkluzivní setkání s fanoušky. Samozřejmě ne všemi, protože v Indonésii jich má milióny. V pondělí sedmnáctého ledna Lorenzo přijede na Bali, kde stráví do sedmadvacátého zimní dovolenou. Potom odletí do Malajsie, kde odstartuje přípravu na novou sezonu třídenním testem v Sepangu.

„Je pro mě obrovským potěšením být znovu v Indonésii. V zemi, kterou mám rád a kde mají rádi mě,“ řekl Jorge Lorenzo na tiskové konferenci. „Mám velkou radost, že moje čtvrtá návštěva Indonésie je také první v pozici mistra světa a je to také způsob, jak vám všem poděkovat za nadšení a vášeň, kterou jste mi projevovali. ´Semakin Di Depan´ je rada, kterou jsem si uplynulou sezonu vzal k srdci, zůstal o krok napřed a vyhrál titul.“

„Strávím své poslední (a jediné) zimní prázdniny tady v Indonésii až do prvního testu sezony v Malajsii. Věřím, že tu strávím hezké chvíle a zejména získám čas na odpočinek a nějaký trénink. Upřímně, vidět takovou vášeň indonéských lidí pro MotoGP, tak opravdu doufám, že se tu MotoGP brzy vrátí“ pokračoval Lorenzo a závěrem dodal: „V tomto roce znovu udělám v průběhu sezony MotoGP maximum proto, abych si zasloužil vaši laskavost a všem tak poděkoval za vaši neocenitelnou podporu.“

10:24 | Marco Simoncelli by dnes slavil 31 let.
17. ledna | Jonas Folger nebude letos závodit.
15. ledna | Romano Fenati dnes slaví 22 let.
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 21 let.
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 23 let.