Inmotec je velmi blízko premiéry v MotoGP

Společnost Inmotec tento týden ukončila dvanáctidenní testovací program vůbec prvního španělského prototypu MotoGP a velmi se tak přiblížila možnosti premiérového nasazení ve vybraných závodech královské kubatury mistrovství světa silničních motocyklů.

Inmotec je velmi blízko, aby se stal prvním španělským výrobcem v prestižní královské kubatuře MotoGP. První model představili během poslední Velké ceny roku 2009 ve Valencii, ale ten v průběhu zimní přestávky doznal mnoha změn na podvozku, kyvném ramenu, motoru a aerodynamice.

V průběhu dvanáctidenního testu usedl do sedla závodní prototypu Inmotecu Ivan Silva a nejnovější model, který má letos absolvovat pět Velkých cen, důkladně vyzkoušel. Generální ředitel španělské společnosti Oscar Gorria k testovacímu programu uvedl: „Motocykl se neustále zdokonaluje. Přizpůsobíme testovací program  vývoji nových dílů.“

„V současné době trénujeme na okruzích jakými jsou Navarra nebo Alcarrás a věříme, že je nezbytné jít trénovat na okruzích Grand Prix a získat tak pro sebe další data,“ uvedl Gorria, který také velmi ocenil spolupráci s japonským výrobcem pneumatik Bridgestone.

20. ledna | Marco Simoncelli by dnes slavil 31 let.
17. ledna | Jonas Folger nebude letos závodit.
15. ledna | Romano Fenati dnes slaví 22 let.
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 21 let.
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 23 let.