Inmotec v Jerezu testoval prototyp GPI10

Španělská společnost vyzkoušela svůj závodní prototyp v jednodenním testu na závodním okruhu v jihošpanělském Jerezu a o krok se přiblížila jejich oficiální premiéře v MotoGP.

Ta má proběhnout čtvrtého července v katalánské Grand Prix, ale tento předběžně avizovaný termín nebyl v Jerezu výkonným ředitelem Inmotecu Oscarem Gorriou jednoznačně potvrzen.

„Počasí nás donutilo odložit některé důležité testy, takže raději pokračujeme v práci a testování každých patnáct dní. Když budeme po technické stránce připraveni dosáhnout našeho primárního cíle, což je dokončit závod v dobrém čase, pojedeme. Ale v žádném případě nebudeme spěchat.“

V Jerezu prototyp Inmotecu testoval jezdec Iván Silva a na nedostatek práce si rozhodně stěžovat nemohl. Program v Andalusii zahrnoval test dvou pohonných jednotek s různou konfigurací, nový podvozek a zadní rameno.

Technici díky tomu dokázali nashromáždit množství nových dat, které v této fázi vývoje nutně potřebují. S výsledky stejně jako s jízdou v sedle GPI10 byl Iván Silva velmi spokojen, když řekl: „Velmi snadno se jezdí s motorem, který je výkonný a velmi klidný.“

„Měl jsem to štěstí, abych si vyzkoušel motocykl Ducati MotoGP, takže mám nyní možnost srovnání a můžu potvrdit, že základ Inmotecu je velmi dobrý. Pochopitelně, pokud máte větší výkon a testujete nové materiály objeví se nové problémy, které je třeba řešit, ale pocity jsou velmi dobré,“ řekl Silva.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

18. února | Márquez po pádu v zatáčce č. 12: odkaz
18. února | Na thajskou dráhu dnes zavítal had: odkaz
17. února | Marc Márquez dnes slaví 25 let.
16. února | Rossi odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 39 let.