Interwetten Honda uvažuje o Westovi nebo De Angelisovi

Tento víkend pojede v Barceloně za zraněného Aoyamu svůj druhý závod u Interwetten Hondy testovací jezdec japonského výrobce Kousuke Akijoši, pro něhož by tím jeho mise v pozici náhradníka měla skončit.

Jenže najít stabilní náhradu není tak jednoduché. Vedení týmu Interwetten Hondy by takového jezdce potřebovalo nasadit už od závodu v Německu, který se jede osmnáctého července, ale zatím neprobíhá nic jiného než intenzivní hledání člověka, který má s osmistovkami nějaké zkušenosti.

Jak zaznělo z prostředí týmu Interwetten, pro Sachsenrig se postupně rýsují tři varianty. Ta první je Alex De Angelis, současný jezdec Moto2 a před sezonou jeden z velkých kandidátů na titul. Bohužel pro jezdce ze San Marina tato sezona nemohla začít hůř než nezaviněnými nehodami, absencí v závodech a pětibodovým kontem v šampionátu.

Druhá možnost je Anthony West, Australan rovněž z prostředí Moto2, jehož současný tým má ale obrovské finanční problémy. West závodil v MotoGP do roku 2008 jako tovární jezdec Kawasaki, ale po neuspokojivých výsledcích mu smlouvu neprodloužili a navíc Kawasaki sama šampionát opustila. Třetí možnost, tedy třetího kandidáta zatím Interwetten konkrétně nespecifikoval.

„V Barceloně pojedeme ještě jednou s Kousuke Akijošim, testovacím jezdcem Hondy,“ řekl úvodem šéf týmu Daniel Epp. „Assen byl pro něho novým okruhem, ale Barcelonu zná, takže uvidíme. Testovací jezdec Yamahy (Wataru Jošikawa) nahradí v Barceloně Valentina Rossiho a už teď se těším na bitvu mezi ním a Akijošim.“

„Hledáme řešení po Barceloně a jméno náhradního jezdce pro závod na Sachsenringu a dál zatím nemáme. S některými jezdci jsme v jednání a chceme někoho, kdo již má s MotoGP nějaké zkušenosti. Potřebujeme za Hira stabilní náhradu do doby než se vrátí a my věříme, že to bude brzy.“

Alex De Angelis, jeden z trojice jezdců, kteří připadají v úvahu pro motogp.com řekl: „Přestup k týmu Interwetten není jednoduchý protože mám smlouvu s týmem RSM Scot a to je první překážka. V Barceloně bude můj právník jednat s oběma týmy a pokusí se dohodnout.“

„V MotoGP už jsem jezdil a vrátit se zpátky by bylo jako sen, ale tak jednoduché to není, protože po pěti nebo šesti závodech by se o moji budoucnosti rozhodovalo znovu. Nejdůležitější by bylo najít řešení, jenž by mi umožnilo jet někde v MotoGP jako náhradní jezdec po těchto závodech. Uvidíme a to je to nejtěžší stejně jako získat souhlas týmu,“ řekl De Angelis.

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz