Iodaracing: Lukáš Pešek kolegou Petrucciho!!

Aktualizováno - Lukáš Pešek se dohodl s týmem Iodaracing a příští rok ho uvidíme v královské třídě MotoGP, kde bude sedlat CRT motocykl Suter-BMW.
Iodaracing: Lukáš Pešek kolegou Petrucciho!!

Těžko uvěřitelná zpráva kolující internem. Lukáš Pešek by mohl nahradit v týmu Iodaracing Roberta Rolfa. Stal by se tak týmovým kolegou Danila Petrucciho.

Iodaracing do minulé sezony nastoupil s motocyklem vlastní výroby, osazený standartním motorem Aprilia. V září pak přesedlal talentovaný Petrucci na motocykl Suter, poháněný motorem BMW.

Původním stájovým kolegou měl být Roberto Rolfo, ale ten nakonec nejspíše zakotví u MW August se Supersportem. Dalším kandidátem byl Chris Vermoulen. Nicméně i tato jednání nevedla k dohodě, protože Iodaracing hledala platícího jezdce, který přinese do týmu kolem 220000,- Euro. Vermelen naopak požadoval plat.

Lukáš Pešek vyhrál Grand Prixt

Takového pilota se podařilo najít v osobě 27-letého čecha Lukáše Peška. Lukáš Pešek odjel ve třidě 125 ccm celkem šest kompletních sezon. V roce 2010 odjel již jen 11 závodů. Největší úspěchy slavil v letech 2006 a 2007. V roce 2006 dokončil sezonu na 6 místě. V dalším roce se zlepšil na čtvrtou příčku a zaznamenal i dvě první místa. V těchto letech sedlal motocykl Derbi a celkem devětkrát stanul na stupních vítězů.

Lukáš Pešek v posledích letech zkoušel štěstí v šampionátu IDM, kde povětšinou sedlal buď stroj Supersport nebo Superbike a to značky Suzuki.

zdroj:speedweek.de

Aktualizováno!

Lukáš Pešek pro MF DNES uvedl:"Nabídku jsem dostal, jsme v nějakém pokročilém stádiu. Tento týden bychom se měli potkat a uzavřít, zda ano, či ne."

Proč zrovna Iodaracing? Protože stáji šéfuje Giampiero Sacchi, který vedl Lukáše v době, kdy dosahoval úspěchů ve třídě 125 ccm na stroji Derbi. K tomu Pešek dodává:"Jsem rád, že si na mě někdo vzpomněl a že mi pořád někdo věří. Ale ještě to není finálovka, proto k tomu nechci říkat víc."

Je jasné, že hlavním tématem diskuze budou finance. Zda se podaří Lukáši Peškovi a zástupcům týmu Iodaracing nalézt společnou řeč zjistíme během tohoto týdne.

Aktualizováno 20.12.2012

To o čem jsem tu před pár dny spekulovali se stalo skutečností. Lukáš Pešek dnes podepsal smlouvu s týmem Iodaracing a stane se tak týmovým kolegou Danila Petrucciho.

Lukáš Pešek

"Jsem velice šťastný, za tuto příležitost. Musím poděkovat Giampiero Sacchi, s nímž mám skvělé vzpomínky na roky strávené ve třídě 125 ccm, kdy jsem pod jeho vedením dosahoval skvělých výsledků na motocyklu Derbi. Podílet se na vývoji motocyklu MotoGP není snadnou výzvou. Je to pro mě veliký krok kupředu, ale budu se snažit podávat ty nejlepší výkony, abych dosahoval co nejlepších výsledků."

Giampiero Sacchi

"Vítám návrat Lukáše, máme krásné vzpomínky na spolupráci ve třídě 125 ccm. Teď ho čeká těžký úkol, ale jsem si jistý, že má vlastnosti, aby předváděl dobré výkony v MotoGP."


15:25 | Jezdci Aprilie dnes slavili. Viňales se poprvé od svého přestupu k Aprilii dostal na podium a Espargaro navzdory kolizi s Quartararem dojel čtvrtý. odkaz
15:24 | Quartararo se byl po závodě omluvit Espargarovi... odkaz
15:21 | Bagnaia slaví vítězství a Bezzecchi se dnes poprvé v kategorii MotoGP podíval na podium. odkaz
15:19 | Dnešní podium v Assenu: odkaz
14:34 | Fabio Quartararo dnes neměl dobrý den. V závodě upadl hned dvakrát. Po druhé nehodě už musel definitivně odstoupit. odkaz