Italové potřebují posílit začínající jezdce

Možná naděje pro Itálii klíčí v podobě třináctiletého Luca Mariniho, jezdce patřící do rodiny s výraznou tradicí závodění na dvou kolech, pokud tak můžeme říct o éře Valentina Rossiho v mistrovství světa.
Italové potřebují posílit začínající jezdce

Marini je totiž nevlastní bratr Valentina Rossiho a ten po vzoru svého slavného sourozence, začal hledat své životní štěstí rovněž na dvou kolech. Tentokrát vyhrál v sedle 80ccm motocyklu první závod MiniGP v italském Castelletto di Branduzzo a předvedl tak, že jeho DNA je stavěná tím správným způsobem.

Pro Itálii jenom dobře, pokud má nadějné jezdce pro budoucnost, protože současná situace v mistrovství světa nevypadá moc dobře, co se týče začínajících závodníků. V MotoGP je samozřejmě Valentino Rossi, Loris Capirossi, Marco Simoncelli a Andrea Dovizioso. Poslední dva jmenovaní budou jezdci, kteří jednou ponesou italskou vlajku v královské kubatuře z pozice zkušených harcovníků.

V Moto2 má Itálie další eso a možný talent pro MotoGP v podobě Andrea Iannoneho, který letos závodí s týmem Speed Master. Dalšími kandidáty jsou možná Simone Corsi nebo Michele Pirro. Nejhorší situace je ale v nejnižší kubatuře mistrovství světa. Přitom tam mají svůj tým Team Italia FMI, ale dosavadní výsledky nejsou nijak pozitivní a výrazný talent tam letos jen stěží najdeme.

Zlepšení možná nastane s příchodem kategorie Moto3, což je od roku 2012 nejnižší kubatura mistrovství světa, ale poprvé v historii s čtvrtlitrovými-čtyřtaktními motocykly. Na premiérový ročník se připravují jezdci, týmy, výrobci a možná tam jednou uvidíme Luca Mariniho začínat úspěšnou kariéru.


18. ledna | Jack Miller dnes slaví 26 let. odkaz
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 24 let. odkaz
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 26 let. odkaz
6. ledna | Iker Lecuona dnes slaví 21 let. odkaz
12. prosince | Filip Salač dnes slaví 19 let.