Italové věří, že dráha v Le Mans bude GP10 vyhovovat

Jezdci tovární Ducati získali v Le Mans jen dvoje umístění na stupních vítězů, když v roce 2006 zajel Loris Capirossi na druhé a o rok později Casey Stoner na třetí místo, ale na vítězství tam italský výrobce stále ještě čeká.

Italové mají letos velkou příležitost toto bílé místo na výsledkové listině francouzské Grand Prix vymazat, protože Desmosedici GP10 ve spojení s Casey Stonerem a Nicky Haydenem je jedna velká možnost, jak víkendovou Velkou cenu Francie vyhrát, ale jednoduché to nebude.

„Kvůli povaze dráhy brzda-plyn potřebujete v Le Mans motocykl, který je velmi stabilní na brzdách ale také svižný a rychlý na výjezdu ze zatáček a to zvlášť v pomalých sekcích,“ řekl průběžně osmý Australan Casey Stoner. „V minulosti jsme tam obyčejně byli rychlí a jezdili na předních příčkách, ale ještě nikdy jsme neodjížděli s výsledky, které by nám udělaly velkou radost. Myslím, že letos můžeme mít vyšší očekávání než v posledních dvou sezonách a uděláme proto maximum.“

Nicky Hayden cítí, že už je na tom letos mnohem lépe, ale stále zůstává při zemi a chce na zlepšeních postupovat tak, aby nebyly jen náhodné, ale trvalé. „Podařil se nám dobrý vstup do sezony a dva velmi dobré závody, ale musíme zůstat nohama na zemi a pokračovat dál směrem k našemu cíli, což je stabilně předvádět vysoké výkony a snížit rozdíl na jezdce na předních příčkách.“

„Le Mans je pro mě pravděpodobně ten nejobtížnější závodní okruh v kalendáři a myslím, že jediné místo, kde jsem nikdy nestál na stupních vítězů nebo v první řadě, takže bude zajímavé sledovat, jak tam zajedeme letos,“ řekl závěrem Nicky Hayden, pátý muž v průběžném pořadí šampionátu.