Italská Bimota je na startovním roštu Moto2

V premiérovém ročníku střední kubatury Moto2 nastoupí Ratthapark Wilairot a Hector Faubel jako jediní na motocyklech s podvozky Bimota, italského výrobce z Rimini.

Tým Thai Honda PTT SAG pod vedením Eduarda Peralese měl původně závodit s podvozky švýcarské firmy Suter, ale po neúspěšném jednání ohledně finální smlouvy se nakonec rozhodli pro podvozek Bimota. Oba jejich jezdci tak poprvé absolvují až závěrečný oficiální test v Jerezu.

„Měli jsme předběžnou smlouvu se Suterem, ale ve finálním kontraktu byly nějaké podmínky, které jsme neakceptovali a nakonec jsme se rozhodli jet s Bimotou,“ uvedl Perales. „Jsme spokojeni, protože to znamená mnohem osobnější přístup a v případě nějakých problémů je bude mnohem snadnější řešit.“

„V mistrovství budou jen dva jezdci používat podvozek Bimota. Když jste jedním z dvanácti pak je bohužel o něco těžší se něčeho dožadovat,“ řekl  Perales a dále hovořil o výkonech italského podvozku. „Zvládá velmi dobré časy. V současnosti jezdil jen na italských okruzích a ne na okruzích mistrovství světa, ale motorka jezdí velmi dobře a nemá problémy s vibracemi. Je to tovární stroj. Bimota vyrábí pouze podvozky, takže tu nejsou pochybnosti o jejich schopnostech.“

V současné chvíli je největším problémem týmu Thai Honda PTT SAG nedostatek zkušebních kilometrů, které zatím jejich dva jezdci v přípravě na novou sezonu odjeli.

„Jsme v nevýhodě v tom, že jsme najeli méně kilometrů než ostatní, ale první kontakt s novým prototypem plánujeme ve Valencii nebo Almeiře dřív než odjedeme k testu do Jerezu, kde již budeme testovat s oficiálními motocykly,“ řekl Perales.

„Přišli jsme o předchozí dva testy ve Valencii a Jerezu, ale pro déšť tam toho nešlo moc zvládnout. Naši představou je mít pokaždé oba jezdce v první desítce. Stát se může cokoliv, ale jako jediní máme odpružení Showa a podvozek Bimota, což může být risk nebo také výhoda. Uvidíme v Jerezu.“

Tým pokračuje dál s partnery z předchozí sezony, což je hlavně thajská Honda a ropná společnost PTT. V případě Hectora Faubela se očekává vstup dalšího sponzora a to znamená, že stejně jak loni i letos pojedou oba jejich jezdci v jiných barvách.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz