Italský Motorsprint předal letošní ceny Caschi d’Oro

Zlatou přilbu získal Rossi, Dovizioso, Simoncelli a Pasini.
Čtyřiatřicátý ročník slavnostního galavečera při příležitosti předávání prestižních cen Caschi d’Oro, uspořádal v italské Bologni magazín Motorsport.

V pondělí si pro celkem dvě ceny přišel Valentino Rossi. První cenu v podobě Zlaté přilby získal za svůj devátý titul Mistra světa, který si zajistil v předposledním podniku světového šampionátu v Malajsii. Druhé ocenění si převzal, když v anketě Motorsportu získal od čtenářů nejvíce hlasů.

Zlatou přilbou byl rovněž oceněn Andrea Dovizioso, který v prvním roce u Repsol Hondy vyhrál závod MotoGP v britském Donington Parku. Nemohl chybět ani Marco Simoncelli, jenž do posledního kola ve Valencii bojoval o titul ve čtvrtlitrech a Mattia Pasini, který si prožil velmi náročnou sezonu.

Zlatou přilbu si také převzal italský motokrosový šampion Antonio Cairoli, který vyhrál zlato v třídě MX1 a Giampiero Sacchi ze společnosti Piaggio Group jejíž motocykly Aprilia vyhrály Pohár konstruktérů 2009 v kubaturách 125ccm a 250ccm.