Jak to vypadá s Grand Prix České republiky 2013?

Velkou neznámou prozatím zůstává otázka, co se příští rok na Masarykově okruhu pojede. Na rozhodnutí čeká MotoGP i WSBK.
Jak to vypadá s Grand Prix České republiky 2013?

GP České republiky má vyhrazené místo v kalendáři GP 2013 v termínu 23. - 25. srpna. Rozhodnutí o konání GP vedení Masarykova okruhu odkládá na 4. prosince. S tímto rozhodnutím je samozřejmě i spojen předprodej vstupenek, který se rozeběhne až po potvrzení konání. Ve stené situaci se nachází i rozhodnutí o konání Mistrovství světa Superbike, který má rezervované místo v kalendáři v termínu 21. - 23. června 2013.

Za vším hledejme peníze. Letošní GP v Brně skončila ve ztátě 40,6 milionu korun, což je zhruba o 10 milionů víc, než v roce 2011. Určitou roli v nižších příjmech sehrálo i počasí, které odradilo některé návštěvníky. Nyní se čeká na výsledky jednání a potvrzení, která jsou zásadní při rozhodování.

Jednou z věcí je příspěvek od ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Ministr vedení ujistil, že Grand Prix České republiky podpoří, ale zatím není známa částka, kterou je ministerstvo ochotno poskytnout.

Dále se čeká na rozhodnutí shromáždění Mezinárodní motocyklové federace (FIM), kde se bude jednat o přijetí Českého svazu motocyklového sportu do FIM, který by nahradil dosavatního zástupce Autoklub ČR. Shromáždění proběhne začátkem prosince.

V neposlední řadě hraje svoji roli i snaha Automotodromu v Brně o systémové řešení financování závodů mistrovství světa. Ten by měl umožnit dlouhodobé zachování Grand Prix České republiky.

Závody v Brně jsou jedním z nejnavštěvovanějších v celém seriálu, přesto končí každý rok ve ztrátě. Na druhou stranu musíme uznat, že pořádání takové akce dělá celé České republice obrovskou reklamu. Týmy i jezdci mají Brno velice v oblibě, patří mezi nejlépe hodnocené závody sezony a je často využíváno i pro testování.

Rozhodnutí vedení společnosti Automotodrom Brno o pořádání MotoGP a WSBK můžeme očekávat do několika dnů po jednání FIM. Jakmile padne rozhodnutí, bude v řádu několika hodin zahájen předprodej vstupenek, který už je nachystaný a nově potrvá až do poloviny ledna. Nejprodávanější vstupenka má být o 40% levnější, než konečná cena při nákupu těsně před závodem.

 

 
10:14 | Marc Márquez dnes slaví 25 let.
16. února | Rossi odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 39 let.
14. února | Sandro Cortese přestupuje do Supersportů. V Moto2 Němec skončil, protože tým Kiefer Racing, v němž měl jezdit, je v… odkaz
13. února | Pol Espargaro nebude testovat v Thajsku. Má za sebou úspěšnou operaci v bederní oblasti. Zranění bylo pravděpodobně… odkaz