Jakub Kornfeil a tým RW racing GP se dohodli.

V předchozích dnech se tu objevila zpráva o podpisu smlouvy u RW Racing. Nyní potvrzeno na oficiálních stránkách týmu.

RW Racing GP s potěšením oznamuje, že podepsala smlouvu s Jakubem Kornfeilem, jako svého nového jezdce pro rok 2013. V nizozemském týmu Kornfeil nahradí Luise Saloma, který se bude přestupuje do továrního týmu Ajo Motorsport a bude sedlat motocykl KTM.

Kornfeil je v současné době 15. v mistrovství světa Moto3 na stroji FTR Honda. Pětkrát v této sezóně skončil v top 10, jeho nejlepším umístěním bylo šesté místo při domácí GP v Brně. 19-letý český závodník, který před třemi lety vyhrál Red Bull Rookies Cup, debutoval v Grand Prix v roce 2009 (San Marino). Celkem odjeto 51 závodů v rámci tříd 125cc a Moto3.

Klepněte pro větší obrázek

Jakub Kornfeil :,, Samozřejmě jsem velmi šťastný, že jsem podepsal smlouvu s mým novým týmem. RW Racing GP ukázala, že je konkurenceschopný tým s konkurenčním motocyklem. Opravdu se velice těším na spolupráci s tímto týmem.''

Manažer týmu Johan Stigefelt :,, Jakuba jsme sledovali pozorně již delší dobu. Ukázal velký potenciál a pevně věříme, že je ten správný nový impuls pro tým. Budeme i nadále pracovat s Kalex KTM doufáme, že nám tato spolupráce přinese výsledky, srovnatelné s těmi letošními.
Máme před sebou ještě čtyři závody a Luis Salom má stále možnost bojovat o titul. To zůstává naším cílem po zbytek sezony. Je škoda, že Luis odchází, ale přejeme mu vše nejlepší s jeho novým týmem.''

Jakmile vydá tiskovou zprávu i managment Jakuba Kornfeila, doplníme do článku.

15. září | Závod MotoGP v Aragonu u týmu Avintia Racing pojede Jordi Torres. Rabat se vrátí nejdříve v Thajsku.
10. září | Marinelli Snipers Team oficiálně potvrdil rozvázání smlouvy s Romanem Fenatim. Jedná se o reakci na včerejší incide… odkaz
10. září | Tři Italové se včera radovali: odkaz
9. září | Romano Fenati, který byl dnes vyloučen z GP San Marina za to, že během závodu zatahal za Manziho brzdu, byl dodateč… odkaz
9. září | Stefano Manzi obdržel penalizaci v podobě odsunu o 6 míst na roštu v příštím závodě. Jedná se o trest za to, že jez… odkaz