Jakub Kornfeil má velkou šanci zazářit před domácím publikem

Nadějný talent českého motosportu závodí v Red Bull Rookies Cupu.
Klepněte pro větší obrázekŠampionát mladých talentovaných jezdců Red Bull Rookies Cup má o nadcházejícím závodním víkendu v Brně své finále a Českou republiku tam zastupuje Jakub Kornfeil, který je jedním z jezdců, kteří mají velkou šanci získat v této kategorii vítězství, protože je v této chvíli na druhém místě a má stejný počet bodů jako první Nor Sturla Fagerhaug.

V průběhu české Grand Prix jsou na programu dva poslední závody. Jeden se pojede v sobotu a ten druhý v neděli po závodu královské kubatury MotoGP. Teoreticky má šanci letošní ročník Red Bull Rookies Cupu vyhrát hned sedm jezdců, takže tato dvoje klání budou určitě zajímavou a napínavou podívanou.

Posledních šest závodů se pro vedoucího norského jezdce Fagerhauga neslo ve znamení vítězství, ale také pádů. Předsezonní testy stejně jako první čtyři závody jasně ovládl a dostal se okamžitě do průběžného vedení, ale potom přišlo rozčarování v podobě závodů v Německu a Británii, kde přišel o náskok ve vedení, když získal pouhé čtyři body, zatímco český jezdec Jakub Kornfeil plně využil situace a získal maximální počet padesáti bodů.

V každém z posledních dvou závodů v Brně je k dispozici pětadvacet bodů, takže šance na vítězství má nejen Fagerhaug a Kornfeil, ale také Daijiro Hiura, Danny Kent, Mathew Scholtz, Florian Marino a Jake Gagne.

Poslední výkony v závodech byly pro norského jezdce Fagerhauga pohromou, ale samozřejmě zatím není nic ztraceno a to zejména z toho důvodu, že se rozhodující závody jedou na okruhu, který patří k jeho oblíbeným a v minulosti si už v Brně dokázal zajistit některé výrazné výsledky.

„V Brně, v roce 2007 byl můj premiérový ročník a dosáhl jsem tam svého nejlepšího výsledku,“ uvedl norský jezdec Sturla Fagerhaug. „To samé v minulém roce. Brno je místem, kde jsem získal své první vítězství, takže pro mě by to mohl být dobrý víkend, protože mát tuto dráhu rád. Jen doufám, že dobře zvládnu trénink, neudělám žádné hloupé chyby a uvidíme jak to v závodu dopadne.“

„Myslím, že jsem dobře připravený se pokusit získat pohár. Samozřejmě Jakub tam bude dobrý, je doma, ale myslím, že mám dobrou šanci na vítězství,“ řekl závěrem Fagerhaug.

Pohled na rozhodující podnik sezony nabídl český talentovaný jezdec Jakub Kornfeil, když řekl: „Vím, že se musím snažit a dostat se na stupně vítězů v obou závodech. Mým hlavním záměrem je porazit Sturla. Musím to dokázat, protože on vyhrál třikrát a já dvakrát, proto v poháru vede, i když máme stejný počet bodů.“