Jakub Kornfeil končí v MotoGP! Odchází bez vítězství, ale hrdý. Sport ho prý ubíjel

Z mistrovství světa silničních motocyklů nedlouho po sobě vypadl už druhý český jezdec. Zatímco Karel Abraham dostal výpověď z týmu emailem, Jakub Kornfeil ukončil profesionální kariéru sám.

Česká republika byla ještě v loňské sezóně mistrovství světa silničních motocyklů zastoupena třemi jezdci. V královské kubatuře MotoGP bojoval Karel Abraham (stáj Reale Avintia Racing), v Moto3 společně v týmu PruestlGP jeli Jakub Kornfeil a Filip Salač. Již nyní je stoprocentně jisté, že pro nadcházející sezónu českých vlajek ubude.

Iannoneho vzorek B byl také pozitivní na anabolické steroidy

Iannoneho vzorek B byl také pozitivní na anabolické steroidy

Zatímco třicetiletý Karel Abraham stále chce jezdit a díky dopingové aféře Iannoneho se pro něj možná najde místo u Aprilie, Jakub Kornfeil svou účast v mistrovství světa vzdává, i když má platnou smlouvu s týmem BOE Skull Rider Mugen Race. Šestadvacetiletý jezdec o tom dnes informoval v tiskové zprávě.

Enge dostal osmnáctiměsíční distanc, plánuje odvolání

Enge dostal osmnáctiměsíční distanc, plánuje odvolání

„Tímto vám tedy dnešním dnem všem oznamuji, a to nejen všem v naší malé krásné zemi, ale celé světové motocyklové rodině, že Jakub Kornfeil končí na poli profesionálního motocyklového závodníka. Sport, který jsem miloval a který mne naplňoval a kvůli kterému jsem byl ochotný každý daný závodní víkend riskovat, možná se dá říct, že i nasazovat život, mne v poslední době i ubíjel,“ uvedl Kornfeil v oficiálním vyjádření.

Salač si ve Valencii vyjel nejlepší výsledek dosavadní kariéry

Salač si ve Valencii vyjel nejlepší výsledek dosavadní kariéry

„Chtěl bych říct, že mám stále platnou smlouvu s týmem, nicméně po komunikaci se všemi sponzory, na kterých moje kariéra stála, jsem byl nucen učinit tohle velmi zásadní životní rozhodnutí," uvádí dále Jakub Kornfeil, který v mistrovství světa končí po deseti letech. Pětkrát stanul na stupních vítězů, nikdy však nevyhrál. Svou poslední sezónu zakončil se ziskem 78 bodů na 14. místě v celkovém hodnocení. 

„Já odcházím se svým vnitřním pocitem cti, hrdosti a pocitu vnitřní neporaženosti," uzavírá své prohlášení Kornfeil. 

Foto: Václav Duška Jr.

18. ledna | Jack Miller dnes slaví 26 let. odkaz
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 24 let. odkaz
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 26 let. odkaz
6. ledna | Iker Lecuona dnes slaví 21 let. odkaz
12. prosince | Filip Salač dnes slaví 19 let.