Jakub Kornfeil si z Argentiny veze dva body

Oba čeští závodníci v kategorii Moto3 v Argentině bodovali. Jakub Kornfeil dokončil na čtrnáctém místě. Celkově má letos na svém kontě zatím sedm bodů.

Před závodním víkendem v Argentině si Jakub Kornfeil kladl za cíl vylepšit kvalifikace, ale bohužel si zatím příliš nepolepšil. V kvalifikaci zajel čas 1:49,675, což stačilo pouze na dvacáté místo. Kornfeil za nejrychlejším závodníkem zaostal o 1,214 s. Musel se smířit se startem ze sedmé řady.

„Ze začátku kvalifikace jsme kvůli vedru měli trošku problém s přilnavostí zadní pneumatiky. Naším cílem bylo zajíždět rychlá kola od samého začátku kvalifikace, bohužel to ale úplně nešlo.  Zajel jsem tedy do boxů a přezuli jsme na tvrdší směs, která se nám osvědčila ve třetím volném tréninku. V kvalifikaci však byla úplně jiná teplota a tím pádem se motorka chovala jinak. Nakonec jsme tedy vyměnili obě pneumatiky a já se v závěru pokusil zajet nějaký slušný čas.  V závěsu za Quartararem a Navarrem se podařilo zajet moje kvalifikační maximum. S novými gumami vše fungovalo mnohem lépe. Zkrátka, byl jsem někde kolem třinácté pozice. Za Navarrem už jsem si čas nijak nevylepšil a propadl se až na dvacátou pozici, když mně čtvrtá řada utekla o dvě desetiny. S umístěním rozhodně nemůžeme být spokojení, ale víme, že je pole hodně vyrovnané a máme šanci na dobrý závod,“ řekl po kvalifikaci jihomoravský závodník s nadějí, že závod dopadne lépe.

Výsledky | Moto3

Moto3: Kent opět vítězí s výrazným náskokem

Původně měl Kornfeil do závodu vyrážet jako dvacátý, ale vzhledem k tomu, že Romano Fenati již nasbíral čtyři trestné body, musel Ital startovat do závodu jako poslední a tím pádem se Kornfeil o jedno místo na roštu posunul. Po startu ze sedmé řady se nakonec Jakub Kornfeil dočkal dalších bodů do své letošní sbírky. V Austinu si vyjel pět bodů a nyní v Argentině za čtrnácté místo dva body přidal. V celkovém pořadí se Kornfeil se sedmi body drží na šestnácté příčce.

„Z nepříznivé startovní pozice jsem chtěl co nejlépe odstartovat a dotáhnout to v závodě co nejvýš. To se taky povedlo. Dostal jsem se až na šesté místo. Pak ale následovala chyba v zatáčce číslo dvanáct a propad startovním polem. Bylo v podstatě nemožné se udržet za jezdci ve slip streamu. Už od začátku se mně dařilo jezdce předjíždět v zatáčkách, ale na rovinkách mně to snadno vraceli. To pak stačí malinká chybička a všechno je pryč. Ať už to zní jakkoliv, dnes jsem prostě měl bojovat o podium, protože jak jsem viděl v úvodu závodu, rychlost byla vážně slušná. Jenže co nadělám, musíme se nad to povznést, neztrácet optimismus a pracovat na tom, abychom vše dotáhli ke slušnému výsledku už na další Velké ceně v Jerezu,“ okomentoval Jakub Kornfeil nedělní argentinský závod.