Jakub Kornfeil v příštím roce s Racing Team Germany

Šestnáctiletý český závodník a vítěz letošního ročníku Red Bull Rookies MotoGP Cupu 2009 Jakub Kornfeil pojede v příštím roce v mistrovství světa silničních motocyklů, kde bude závodit v týmu nejnižší kubatury Racing Team Germany.

Kornfeil během letošní sezony juniorského šampionátu o titul úspěšně bojoval s Norem Fagerhaugem. Oba spolu svedli pořádné bitvy a v příštím roce budou spolu závodit znovu, protože norský závodník podepsal s týmem Ongetta I.S.P.A.

Manažerem Kornfeilova týmu bude Dirk Heidolf, který v šampionátu sám dříve závodil. „Ví o čem mluví a myslím, že bude nejen opravdu dobrým šéfem týmu, ale v příštím roce také oporou,“ uvedl Kornfeil. „Je mi jasné, že tam bude vysoká konkurence. Víc zjistíme po předsezonních testech, přinejmenším už budu jezdit s motocyklem a mít o tom určitou představu.“

„Budu se maximálně snažit, mám dobrý základ po dvou letech u Rookies Cupu. Pokud v celkovém hodnocení šampionátu skončím do patnáctého místa budu velmi spokojený a stejně tak můj tým,“ řekl Jakub Kornfeil.

K nové posile Racing Team Germany Dirk Heidolf uvedl: „Jsem velmi rád, že jsme s ním podepsali, protože je velmi mladý, rychlý a chytrý. Spolu máme dvouletý kontrakt a jeho první rok v mistrovství světa třídy 125ccm bude rokem získávání zkušeností. Výsledky se musí zlepšovat postupně, ale v některých závodech si myslím může klidně jezdit na pozicích kolem desátého až třináctého místa. To máme v plánu pro první sezonu.“

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

18. února | Márquez po pádu v zatáčce č. 12: odkaz
18. února | Na thajskou dráhu dnes zavítal had: odkaz
17. února | Marc Márquez dnes slaví 25 let.
16. února | Rossi odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 39 let.