James Toseland musí v Japonsku pořádně zabrat

Britský jezdec Monster Tech 3 zatím na ostatní výrazně ztrácí.
James Toseland z Monster Tech 3 není ve svém druhém roce působení v seriálu mistrovství světa silničních motocyklů třídy MotoGP ve vůbec jednoduché situaci. Takové těžké časy určitě dvojnásobný šampión série závodů superbiků nepředpokládal, když podepisoval dvouletou smlouvu s Herve Poncharalem.

V předsezonních testech se Toseland nedokázal vypořádat s přechodem na pneumatiky Bridgestone stejně rychle, jako jeho týmový kolega Colin Edwards, dvakrát těžce havaroval a může mluvit o velkém štěstí, že ze všeho vyvázl nezraněn a mohl tak nastoupit k prvnímu závodu v Kataru.

Napjatá atmosféra, která vládne mezi oběma jezdci Monster Tech 3 po kontroverzní výměně jejich šéfmechaniků a vědomí, že pokud nebudou výsledky nebude ani v příštím roce pro Toselanda místo ve francouzském privátním týmu, zdá se ovlivňuje potřebnou sebejistotu britského jezdce.

V kataru se sedmadvacetiletý Toseland kvalifikoval na třináctou pozici startovního roštu a v samotném závodu si vybral pořádný kopec smůly, když po kontaktu s Toni Elíasem musel opustit dráhu, vjet do štěrku únikové zóny a do cíle tak dojet až na nebodovaném šestnáctém místě.

Vyjet během závodu z dráhy se čas od času může stát každému, ale o něco horší byly jeho časy na kolo, když jeho kvalifikační kolo bylo až třinácté nejrychlejší a během závodu zajel jedenáctý nejlepší čas na kolo. Dle slov britského jezdce to dokáže vyřešit delší čas strávený v sedle jeho motocyklu.

„Katar byl mírně řečeno obtížný závodní víkend a věděl jsem, že bude trvat dohnat ztrátu,“ přiznal Toseland. „Neměl jsem tam vůbec štěstí a to zvlášť, když mě Toni Elías poslal do štěrku.

„Potřebuji nějaký čas na motocyklu a kus štěstí, abych jel svým stylem. Chlapi v týmu do toho dali velké úsilí a věřím, že v Japonsku získám pro tým dobrý výsledek,“ nechal se slyšet James Toseland.