Japonsko je pro Jakuba Kornfeila další premiéra

Český jezdec týmu Racing Germany získal ve španělském Aragonsku dva body na okruhu, kde nikdy předtím nezávodil a nezávodila tam ani většina jeho soupeřů. Japonská Motegi je ale pro Kornfeila znovu velká neznámá.
Japonsko je pro Jakuba Kornfeila další premiéra

Okruh Motorland Aragón byl pro všechny nový a na pár výjimek, tam skutečně nikdo nezajel ani jedno kolo. Počasí pátečním tréninkům moc nepřálo a trénink navíc, tak jezdi nedokázali pořádně využít. Vstup do závodního víkendu ale českému jezdci vyšel, protože v prvním tréninku zajel pátý čas a v již kompletně mokrém odpoledním, skončil čtrnáctý.

„V prvním tréninku bylo ze začátku pod mrakem a v jeho závěru se asi tak pět nebo sedm minut před koncem rozpršelo. To už na mokré pneumatiky přezulo jen pár lidí. Trénink tak nebyl celý a kdyby se jelo až do konce, dopadlo to asi o něco hůř, ale určitě to bylo pěkné,“ uvedl v rozhovoru pro motogpsports.cz Jakub Kornfeil.

Jízda po dráze nového pětikilometrového okruhu nebyla vůbec jednoduchá. „Trať to byla opravdu velmi náročná s výjezdy do kopce nebo z kopce. Jsou tam hodně těžké pasáže naslepo, různá esíčka, protahováky, krátké nebo dlouhé rovinky, prostě je to hodně těžká dráha.“

Jakub Kornfeil se do závodu kvalifikoval osmnáctým časem a ještě v posledním kole jel na třinácté pozici. „Tak to je škoda, protože s třináctým místem jsem už trošku počítal, ale Schrötter jel posledních osm, devět kol pořád velmi těsně za mnou. V posledním kole to zkusil a vyšlo mu to, ale i  to čtrnácté místo si myslím je hezké.“

Mistrovství světa silničních motocyklů vstupuje do své závěrečné fáze a měsíc říjen je ve znamení hned čtyř podniků Grand Prix, který už příští víkend odstartuje závod v japonské Motegi. U Jakuba Kornfeila se znovu jedná o okruh, kde nikdy nezávodil a nemá tak s tratí absolutně žádné zkušenosti.

„V Japonsku jsem dříve nikdy nejel, takže to příští týden bude premiéra,“ pokračoval Jakub Kornfeil. „V Aragónu předtím nejel nikdo až na pár jezdců, kteří tam testovali po Barceloně. V japonské Motegi vlastně nejeli jen nováčci, jako jsem třeba já. Takový Márquez nebo Espargaró tam už pojedou poněkolikáté, prostě všichni kluci, kteří už v mistrovství nějakou dobu závodí, tam mají zkušenosti.“

Další neznámá dráha, představuje pro Jakuba Kornfeila novou výzvu, jenž bude čelit, když v pátek poprvé vyjede na japonský závodní okruh. „Vše potřebné zjistím až tam. Teď jsem si několikrát dráhu projel na playstationu, takže vím kudy vede. Až tam přijedeme, což bude asi ve středu, tak si ji projdu pěšky, pak projedu na skútru a budu se snažit co nejvíc zapamatovat.“

Blíží se závěr šampionátu, takže jsme se zeptali, jaké jsou ambice Jakuba Kornfeila na konečné umístění v jeho premiérové sezoně jezdce mistrovství světa silničních motocyklů. „Kdyby to vyšlo do patnáctého místa, tak by to byla fantazie. Pokud ne, tak jsem snad letos něco předvedl a budu se o to snažit v příštím roce. Věřím ale, že na to patnácté místo mám, budu muset zabrat a doufám, že se mi to podaří,“ řekl závěrem pro motogpsports.cz Jakub Kornfeil.

Českému jezdci v této chvíli patří osmnáctá příčka v průběžném hodnocení nejnižší kubatury do 125ccm. Na šestnáctého Alexise Masboua ztrácí body dva a na patnáctou příčku Luise Saloma bodů patnáct.

Klepněte pro větší obrázek