Je lepší jet závod v Kataru dnes než ho zrušit bez náhrady

Podobným způsobem to vidí většina týmů MotoGP.
Klepněte pro větší obrázekJen málokdo by si pomyslel, že úvodní podnik sezony mistrovství světa silničních motocyklů v Kataru, takovým způsobem ovlivní déšť v zemi, kde je právě voda cennější než ropa.

Rozhodnutí zrušit nedělní závod nebylo vůbec jednoduché a ještě těžší bylo vše zorganizovat takovým způsobem, aby se závod třídy MotoGP mohl jet hned druhý den v pondělí.

Podle šéfa Dorny, promotéra motocyklových závodů Carmela Ezpelety, bylo odložení závodu na pondělí jediným a správným řešením. Ezpeleta uvedl, že většina týmů později souhlasila s návrhem katarských organizátorů, přesunout závod na pondělí večer.

„Katarská motocyklová federace QMMF nám nabídla možnost jet závod v pondělí a to bylo velmi důležité rozhodnutí, které bylo nutné projednat se všemi vedoucími týmů,“ řekl Ezpeleta.

„Přeložení závodu bylo přijato velkou většinou. To bylo mimořádné rozhodnutí za mimořádných okolností.“

Podpora týmů královské kubatury myšlence přeložit závod na pondělí byla jedinou možnou kombinací, aby se vůbec něco takového mohlo reálně uskutečnit, protože z logistického hlediska je tato akce zcela určitě mimořádná.

Podle šéfa Yamaha Racing Lina Jarvise pondělní závod způsobí hodně komplikací, ale je to pořád lepší než ho zrušit bez náhrady, když uvedl: „Je to velká škoda pro všechny fanoušky jak doma, tak zde na okruhu. Po důležitém interním jednání s Masahiko Nakajimou, Davidem Briviem, Daniele Romagnolim a samozřejmě Valentinem Rossim a Jorge Lorenzem jsme došli k rozhodnutí plně podpořit návrh, aby se závodilo v pondělí.“

Okolí hlavního města Kataru Dauhá je poctěna v průběhu jednoho roku celkem osmi dešťovými dny. Z šesti dnů, které strávili letos jezdci a týmy MotoGP v Kataru byly hned tři ovlivněny nepříznivým počasím. Doufejme, že dnes večer to už bude bez dalších komplikací.
23. února | Fausto Gresini zemřel. Spekulace o jeho smrti se objevily už včera, následně však byly vyvráceny. Nyní Gresiniho smrt potvrdil tým Gresini Racing. odkaz
23. února | Během včerejška se objevovaly zprávy, že Fausto Gresini zemřel na koronavirus. Tým tyto informace následně vyvrátil, nicméně dle posledních zpráv je Gresiniho stav velmi kritický. odkaz
17. února | Marc Márquez dnes slaví 28 let. odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 42 let. odkaz
11. února | Fabio Quartararo přiznal, že v prosinci prodělal Covid. Už je ale zase v pořádku. odkaz