Je to oficiální: Marc Márquez opouští Hondu

Je to oficiální: Marc Márquez opouští Hondu

Společnost Honda Racing Corporation dnes oficiálně oznámila, že spolupráce mezi nimi a Marcem Márquezem bude ukončena už na konci roku 2023.

V posledních několika týdnech se velmi často hovořilo o možnosti, že by Marc Márquez mohl odejít od Hondy a přesedlat na Ducati týmu Gresini Racing. Ve středu 4. října 2023 vydala společnost Honda Racing Corporation oficiální oznámení, v němž se píše, že obě strany se shodly na tom, že je v jejich nejlepším zájmu, aby se každá ze stran v budoucnu vydala jinou cestou. Po jedenácti sezónách tedy končí spolupráce mezi Márquezem a Hondou, ačkoliv dle původního plánu měl Márquez jezdit s Hondou i v příštím roce.

Během spolupráce s Hondou vybojoval Marc Márquez šest titulů mistra světa v MotoGP, 59 vítězství, 101 pódií a 64x startoval z pole position.

Jméno jezdce, který Marca Márqueze u Hondy nahradí, zatím nebylo oznámeno. Nicméně dle informací, které před několika málo dny zveřejnil Ricard Jové z DAZN, Honda oslovila Mavericka Viňalese. A jak dále zmiňuje Ricard Jové, spolu s Viňalesem by mohl k Hondě přejít i Massimo Rivola – sportovní ředitel Aprilie. Na oficiální potvrzení či vyvrácení této informace si ovšem musíme ještě chvíli počkat.

Zdroj: motogp.com, DAZN.com, Foto: Box Repsol

Doporučujeme

Články odjinud