Je to oficiální: Morbidelli se přesouvá k tovární Yamaze a u satelitní pojede Dovi

Yamaha dnes oficiálně potvrdila, že Morbidelli se už tento víkend v Misanu přesune k tovární Yamaze a u satelitní Yamahy místo něj pojede Andrea Dovizioso.

Franco Morbidelli se o tomto víkendu vrací po přestávce způsobené zraněním kolene a jak dnes Yamaha oficiálně potvrdila, Ital už od tohoto víkendu bude jezdit u továrního týmu a stane se týmovým kolegou Fabia Quartarara. U tovární Yamahy pak Morbidelli zůstane nejen po zbytek letošního roku, ale s týmem bude pokračovat i v letech 2022 a 2023.

Místo Morbidelliho už tento víkend u týmu Petronas Yamaha SRT nastoupí Andrea Dovizioso, který měl na letošní rok plánovanou pauzu, ale nakonec se tedy do MotoGP vrací o něco dříve. Jezdec dále podepsal smlouvu s Yamahou i pro příští rok, kdy také bude členem jejich satelitního týmu.

Zdroj a foto: Yamaha

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

9:19 | Somkiat Chantra se před domácím publikem raduje ze zisku pole position a také z toho, že je prvním thajským jezdcem, který vyrazí do závodu z pole position. odkaz
30. září | V roce 2023 se do kalendáře MotoGP připojí závod v Indii. odkaz
24. září | Kvalifikaci Moto2 se podařilo dokončit. Z pole position se raduje Canet. Kvalifikace MotoGP se ovšem kvůli dešti opět odkládá.
24. září | Jezdci Moto2 se vrátí na trať v 8:38 našeho času. 1. kvalifikace MotoGP odstartuje v 9:00 a 2. kvalifikace se pojede od 9:25. odkaz
24. září | Jezdci stále čekají... Somkiat Chantra si během čekání stačil i trochu zdřímnout... odkaz