Je to oficiální: Viňalesovým kolegou u tovární Yamahy bude Quartararo

Včera Yamaha oznámila prodloužení smlouvy s Viňalesem a dnes oznámili i jméno jeho nového kolegy. Fabio Quartararo bude jezdcem tovární Yamahy od roku 2021.

Když včera Yamaha oznámila prodloužení smlouvy s Viňalesem, začalo se hodně hovořit o tom, že jeho novým kolegou bude právě Fabio Quartararo, který nyní jezdí s týmem Petronas. Nyní již je to oficiálně potvrzeno. Quartararo podepsal smlouvu s tovární Yamahou na roky 2021 a 2022.

Teď už je tedy jisté, že od tovární Yamahy odejde Valentino Rossi. Sám Ital před časem připustil možnost, že by v příštím roce mohl jezdit u Petronasu, pokud se rozhodne ještě pokračovat v kariéře. Definitivní rozhodnutí však oznámí později (zhruba v polovině roku).

Viňales prodloužil s Yamahou

Viňales prodloužil s Yamahou

„Mám radost z toho, co dokázal můj management během posledních několika měsíců,“ sdělil spokojený Francouz při příležitosti oznámení podpisu smlouvy. „Nebylo to snadné, ale teď mám jasný plán na další tři roky a jsem opravdu šťastný. Budu tvrdě pracovat, stejně jako loni, a jsem nesmírně motivován k dosažení skvělých výkonů. Mám pocit, že zimní období je příliš dlouhé - jsem opravdu nadšený, že příští týden odletím testovat do Sepangu, budu jezdit na své nové YZR-M1 a opět se setkám se svým týmem. Chtěl bych poděkovat YMC a týmu PETRONAS Yamaha Sepang Racing, kteří mi dali příležitost vstoupit do třídy MotoGP v roce 2019. Letos udělám vše pro to, aby na mě opět mohli být hrdí,“ dodal dvacetiletý jezdec z Nice.

Zdroj: motogp.com, foto: Václav Duška Jr.

15. května | Bastianini vítězí potřetí v letošní sezóně. odkaz
15. května | Závod Moto3 bude restartován a zkrácen na 14 kol. Jezdci se na startu seřadí dle původních pozic z kvalifikace.
15. května | Závod Moto3 je přerušen. v Le Mans začalo pršet. odkaz
14. května | Deniz Öncü měl dnes nepříjemný pád. Musel do zdravotního střediska na vyšetření, ale nakonec je v pořádku. odkaz
2. května | Server odkaz dnes přišel s informací, že Suzuki na konci letošního roku opustí MotoGP. Očekává se, že brzy by mělo být vydáno oficiální oznámení.