Je to oficiální: Zarco pojede příští rok u týmu Reale Avintia Racing

Již je to oficiálně potvrzeno. Johann Zarco bude v roce 2020 jezdcem týmu Reale Avintia Racing ve třídě MotoGP.

V předchozích letech jezdil Johann Zarco s Yamahou, letos přesedlal na KTM, ale nedařilo se mu podle očekávání, takže tým opustil ještě před koncem letošního roku. Poslední tři závody této sezóny odjel u týmu LCR Honda jako náhradník za Japonce Nakagamiho, který podstoupil operaci ramene. Poté, co Jorge Lorenzo oznámil konec kariéry, byl Zarco jedním z možných kandidátů na jeho místo u týmu Repsol Honda.

Alex Márquez podepsal s týmem Repsol Honda pro rok 2020

Alex Márquez podepsal s týmem Repsol Honda pro rok 2020

Ještě během posledního závodního víkendu letošního roku se Zarco o týmu Avintia Racing nevyjadřoval příliš lichotivě, jeho prioritou byla Honda, ale nakonec se situace změnila. Místo u týmu Repsol Honda nakonec získal čerstvý šampion Moto2 – Alex Márquez. A ke změnám došlo i v Avintii. Ducati povýšila tým Avintia Racing na svůj satelit a následně tým rozvázal smlouvu s Karlem Abrahamem. V testu v Jerezu už místo Abrahama testoval Eric Granado. Brazilec ovšem nebude tím, kdo Abrahama příští rok v týmu nahradí. Novým jezdcem týmu Avintia Racing bude Johann Zarco. Francouz se tak stane týmovým kolegou Tita Rabata. Tým to dnes oficiálně potvrdil.

„Jsem velmi šťastný, že mohu oficiálně oznámit, že jsem pro rok 2020 podepsal s Ducati a pojedu v MotoGP u týmu Reale Avintia Racing. Můj levý kotník už je na tom mnohem lépe, takže si teď užiji zimní odpočinek s rodinou a velmi brzy budu znovu trénovat,“ oznámil Zarco.

Pro jeden francouzský deník pak Zarco mimo jiné přiznal, že by se v roce 2021 rád přesunul do týmu tovární Ducati.

Zdroj: motogp.com, Avintia Racing, foto: KTM, facebook Johann Zarco

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


22. listopadu | Desátého vítěze jsme se nedočkali. Oliveira dnes v Portugalsku vybojoval své druhé vítězství v MotoGP. odkaz
22. listopadu | Enea Bastianini - šampion Moto2 pro rok 2020: odkaz
22. listopadu | Albert Arenas - šampion Moto3 pro rok 2020: odkaz
22. listopadu | Poslední letošní závod třídy MotoGP je ještě před námi, ale jména všech tří šampionů pro letošní rok už známe. Šampionem Moto3 se stal Albert Arenas, v Moto2 se z titulu raduje Enea Bastianini. V MotoGP si Joan Mir zajistil titul už minulou neděli.
22. listopadu | Po nehodě v úvodu dnešního závodu musel di Giannantonio do zdravotního střediska na okruhu. odkaz