Jedna z možností je soukromá Kawasaki

Dorna teď pracuje na plné obrátky, aby vše dali do pořádku.
Ještě než v pátek Kawasaki oficiálně oznámila, že stahuje svůj tovární tým ze seriálu mistrovství světa, šéf Dorny Carmelo Ezpelata v Japonsku vedl jednání ohledně možné změny bývalého továrního týmu na soukromý, který by tak mohl nastoupit již k prvnímu závodu sezóny 2009.

V době, kdy do konce roku zbývaly jen dva dny a na veřejnost se dostaly informace o odchodu Kawasaki z MotoGP, byl Dornou okamžitě kontaktován šéf úspěšného Aspar týmu Jorge Martinéz, který má své zástupce v obou nižších kubaturách mistrovství světa. V minulém roce se velmi snažil o to prorazit do královské kubatury a plánoval to právě s japonskou značkou Kawasaki. Tehdy žel neúspěšně, ale nyní získal pravděpodobně druhou možnost.

Přestože Ezpeleta neřekl nic konkrétního k situaci ohledně převzetí bývalého továrního týmu, Kawasaki souhlasila spolupracovat v hledání nového týmu, který by v mistrovství dále pokračoval s jejich motocykly.

„Setkali jsme se tento čtvrtek v Osace, kde Kawasaki zdůvodnila své problémy a potíže pokračovat dál jako tovární tým,“ uvedl Ezpeleta pro motogp.com.

„Za těchto okolností jsme všichni souhlasili společně pracovat na tom, abychom našli přijatelné řešení jejich problémů, jenž by jim umožnilo dále pokračovat jako soukromý tým.“

Samozřejmě jeden z návrhů byl pro Michaela Bartholemyho, teď již bývalého šéfa továrního týmu Kawasaki, který se měl stát součásti záchranného programu ´zeleného týmu´. Bohužel bližší podrobnosti nebyly zatím zveřejněny.

John Hopkins a Marco Melandri jsou teď v pozici, kdy jsou odkázáni na výsledky jednání Dorny, která se jako promotér závodů mistrovství světa snaží na poslední chvíli zachránit, co se dá. V současnosti jedná se všemi týmy MotoGP o možnosti uplatnění obou zmiňovaných jezdců.

Je pravdou, že oznámení o odchodu z mistrovství si Kawasaki opravdu schovala na poslední chvíli a my se může jen domnívat, jaká bude reakce ze strany Dorny, když se nakonec letošní sezóna pojede se sedmnácti motocykly. Kawasaki je stále pod smlouvou, v které se zavázala, že bude ve světovém šampionátu závodit nejméně do roku 2011 a když se jednou něco takového podepíše, mělo by se to dodržet.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


16. července | Johann Zarco dnes slaví 29 let. odkaz
14. července | John McPhee dnes slaví 25 let.
7. července | Za 10 let získal Márquez 10 pole position a 10 vítězství na Sachsenringu. odkaz
7. července | Marc Márquez slaví desáté vítězství na Sachsenringu (včetně výher v nižších třídách). odkaz
7. července | Dnes opět dokázali zvítězit oba bratři Márquezovi a oba nyní vedou šampionát ve své třídě. odkaz