Jeremy Burgess krátce hovořil o Doohanovi a Rossim

Oba světové šampiony zná Australan velmi dobře.
Dvě velké postavy top motocyklových závodů mistrovství světa silničních motocyklů Valentino Rossi a Mick Doohan dokázali během své kariéry mnohé. Italský jezdec Rossi je úřadujícím mistrem světa a Australan Doohan naposledy kraloval v roce 1998.

Oba tito výjimeční závodníci mají jedno společné a to svého šéfmechanika Jeremy Burgesse, který nabídnul krátké srovnání obou jezdců královské kubatury světového šampionátu.

„Když jezdci jako Mick a Valentino získají tolik světových titulů v řadě je jasné, že jsou oba v jiné třídě,“ řekl Jeremy Burgess. „Samozřejmě v boxech byli oba úplně jiní. Valentino je veselý a s ničím si nedělá hlavu, ale svou práci bere velmi vážně, užívá si to a je velmi zkušený.“

„Na druhou stranu Mick v boxech pracoval mnohem intenzivněji, vše co dělal bral velmi vážně a hodně toho dosáhl,“ pokračoval ve svém stručném hodnocení Jeremy Burgess. „Pokud to shrneme do jediné věty pak se Valentino těší ze závodění zatímco Mick Doohan se těšil z vítězství.“

Mick Doohan svůj první titul v královské kubatuře vybojoval v roce 1994 a až do roku 1999 se nenašel nikdo, kdo by pětinásobného šampiona v sedle Hondy překonal.

Valentino Rossi získal svůj první titul rovněž s Hondou v roce 2001. Této motocyklové top třídě pak dominoval až do roku 2005, to už byl druhým rokem u Yamahy a na konto si tehdy připsal pátý titul v řadě. Šesté prvenství Ital zaznamenal až o dva roky později v roce 2008 a letos přijíždí do Austrálie v pozici vedoucího jezdce třídy MotoGP.
18. února | Márquez po pádu v zatáčce č. 12: odkaz
18. února | Na thajskou dráhu dnes zavítal had: odkaz
17. února | Marc Márquez dnes slaví 25 let.
16. února | Rossi odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 39 let.