Jerez je pro Rossiho fantastickým okruhem

Ital v barvách Fiat Yamahy míří do španělského Jerezu s nejvyššími cíly, ale s naraženým ramenem po pádu při tréninku na motokrosovém motocyklu.

Valentino Rossi měl štěstí, protože po závodu v Kataru při tréninku spadl, nic si sice nezlomil, ale bolestivě si narazil rameno. Týden volna, který následoval po odkladu Velké ceny Japonska mu tak přišel vhod. Rossi má na okruhu v Jerezu velmi dobrou bilanci, protože tam v minulosti vyhrál sedm závodů ve všech třech třídách včetně tří pro Yamahu v letech 2005, 2006 a 2009.

„Samozřejmě byla škoda, že jsme nejeli Japonsko, domácí závod Yamahy, ale pojedeme tam v říjnu a pro mě bylo celkem štěstí mít tento týden navíc,“ uvedl Valentino Rossi. „Pádem při motokrosu jsem se nijak zle nezranil, ale rameno mě celkem bolelo, takže bylo dobré mu dát delší čas k zotavení.“

„Ještě nevím jak velký vliv to bude mít na tento závodní víkend, ale doufám, že ne moc velký,“ řekl italský šampion k nehodě, která se mu stala týden před cestou do Japonska, když trénoval na motokrosovém motocyklu a druhý den musel absolvovat lékařské vyšetření v nemocnici.

„Vítězství v Kataru bylo fantastické, ale také jsme mohli vidět, že ve srovnání s našimi soupeři v některých oblastech ztrácíme, takže máme co dělat,“ pokračoval Ital. „V Jerezu závodím rád. Je tam úžasná atmosféra a mám ve Španělsku fantastické fanoušky. Loni jsem tam zaznamenal parádní vítězství a doufám, že se o to můžeme pokusit znovu.“

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz