Jerry Burgess plně chápe Stonerovo rozhodnutí

Australan se rozhodl odpočívat a vynechat tři závody sezony.
Pro mnohé je volba Casey Stonera nenastoupit k třem Velkým cenám zcela nepochopitelná, protože se tak více méně zřekl možnosti získat v letošním roce titul mistra světa. Pro šéfmechanika Valentina Rossiho, kterým není nikdo jiný než Jerry Burgess, to tak až velké překvapení není a že se tak jeho krajan a jezdec tovární Ducati rozhodl, zcela chápe.

Zdravotní stav Casey Stonera nebyl od závodu v Barceloně nejlepší a od lékařů dostal nakonec jednoznačný pokyn, že pokud chce ještě někdy závodit, tak si bude muset měsíc odpočinou a zjistit, co je vůbec příčinou všech jeho problémů. V tomto případě musí rozhodnout zdravý rozum a Australan se rozhodl tak, jak se rozhodl a třeba už v portugalském Estorilu bude všem opět velkým soupeřem.

Jerry Burgess se nechal slyšet, že Stonerovo rozhodnutí plně chápe, když s dvojicí vedoucích jezdců Fiat Yamahy nedokázal bojovat na sto procent. „Nejsem překvapený, že to stopnul, protože se na to dívám z jiného pohledu. Když se jeho zdravotní situace nelepšila, pak pokračovat jen s polovičními silami by bylo nesmyslné. Je to chlap, který chce být vítězem, takže pokud si teď vybral zdravotní dovolenou, může se o něco později vrátit ve stoprocentní kondici a vyhrávat závody. Určitě lepší než pokračovat dál a v oněch několika dalších závodech brát poloviční body.“

„Hodně často vidíme zraněného jezdce vyjet na trať a závodit, i když by mu třeba extra odpočinek prospěl více a dostal by tak šanci na zisk maxima bodů než jen poloviny, což se v konečném důsledku vůbec neliší. Místo toho, aby ve dvou závodech získal osmé místo, mohl se třeba vrátit a být na stupních vítězů třetí, což je pořád šestnáct bodů,“ uvedl závěrem Jerry Burgess.
20. ledna | Marco Simoncelli by dnes slavil 31 let.
17. ledna | Jonas Folger nebude letos závodit.
15. ledna | Romano Fenati dnes slaví 22 let.
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 21 let.
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 23 let.