Jezdci Ducati dnes ladili hlavně nastavení převodovky

Nicky Hayden dnes ztrácel zejména ve třetím sektoru a chystá úpravu přední vidlice a převodovky. Tu musel přenastavit také Casey Stoner, který v Misanu loni nezávodil a nemá tak data, na která by navázal.

Závodníky týmu Ducati Marlboro Nickyho Haydena a Caseyho Stonera dělilo v úvodním tréninku na Velkou cenu San Marina jen 0,044 sekundy. Američan byl sedmý, Australan osmý.

Hayden pochopitelně doufal, že se umístí výše, ale zejména ve třetím úseku ztrácel. "Měli bychom najít pár desetin, možná pomocí lepšího nastavení přední vidlice a také lepším zpřevodováním. Upřímně řečeno, není to jediná velká oblast, kde se musíme zlepšit. Potřebujeme také drobná vylepšení v několika dalších oblastech," přiznal Američan, který měl menší problém, když se mu část kombinézy zaklínila do motocyklu. "Musel jsem zpátky do boxů. Něco jsme pak ještě vyzkoušeli, ale měl jsem již jen jednu šanci zajet rychlé kolo, takže si nejsme jisti, jestli jsme šli správným směrem."

Změny tak Hayden bude muset vyzkoušet ještě v sobotním dopoledním volném tréninku.

Stoner v Misanu loni nezávodil, takže dnes neměl k dispozici data, na která by mohl navázat. "Vlastnosti našeho současného motoru se velmi liší od toho, co jsme používali v roce 2008, takže potřebujeme úplně jiné nastavení převodovky. To pochopitelně ovlivňuje i řadu jiných věcí," vysvětloval Australan, který dnes strávil hodně času právě zkoušením různých variant nastavení. "Doufejme, že data, která jsme nasbírali, nám pomůžou poznat, kde zítra začít. Jsem si jistý, že se pak rychle přiblížíme chlapům, co jsou nahoře."

Velká cena San Marina se jede na území Itálie, takže je pro Ducati domácím závodem. To si oba jezdci uvědomují a o to víc chtějí v Misanu uspět.

10:24 | Marco Simoncelli by dnes slavil 31 let.
17. ledna | Jonas Folger nebude letos závodit.
15. ledna | Romano Fenati dnes slaví 22 let.
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 21 let.
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 23 let.