Jezdci Fiat Yamahy odjíždí z Malajsie spokojeni

Valentino Rossi zvládl úvodní test roku 2010 na výbornou a stejně jak ve čtvrtek tak i dnes zajel nejrychlejší čas na dráze v Sepangu. Jeho týmový kolega Jorge Lorenzo byl třetí.

Valentino Rossi zvládl úvodní test roku 2010 na výbornou a stejně jak ve čtvrtek tak i dnes zajel nejrychlejší čas na dráze v Sepangu. Jeho týmový kolega Jorge Lorenzo byl třetí.

Italský jezdec Fiat Yamahy vyjel na dráhu kvůli dešti až po obědě, ale postupně zrychloval až zajel nejlepší čas dne, který byl jen o půl sekundy pomalejší než jeho čas na pole position v kvalifikaci na Grand Prix Malajsie 2009.

„Po včerejšku byl i dnešní den velmi dobrý, třebaže jsme přišli o několik hodin díky dešti, ale nakonec jsme byli schopni všechnu naši práci dokončit,“ řekl Valentino Rossi. „Pracovali jsme na novém motocyklu, abychom našli lepší nastavení a jsem spokojený, že jsem byl celkově nejrychlejší a i když je to jen testování, tak je to pro mě důležité!“

„V dalším testu ještě vyzkoušíme pár nových věcí, ale už nyní jsme spokojení, protože jsme rychlí a silní. Samozřejmě tu je prostor pro další zlepšení. Dráha v Sepangu Yamaze vyhovuje takže musíme počkat až do Kataru, abychom lépe posoudili naši výkonnostní úroveň, ale určitě jsme začali skvěle,“ řekl Valentino Rossi.

Jorge Lorenzo vyjel z boxů už dopoledne, ale dráha byla stále mokrá a tak si raději počkal do odpoledne, aby neriskoval možný pád. Dvaadvacetiletý Španěl se pak v šedesáti kolech stihnul výrazným způsobem zlepšit a velmi dobrý kontakt s motocyklem dnes předvedl třetím časem na kolo.

„Cítím se dnes mnohem lépe a od začátku jsem byl schopný jezdit rychle,“ řekl úvodem Jorge Lorenzo. „Včera to nebyl tak velký problém, jen po tak dlouhé době člověk trošku vyjde ze cviku! Potřebuji trošku času, ale dnes už to bylo mnohem lepší. Jsem spokojený se svým výkonem a z pocitu, který mám z nového motocyklu.“

„Yamaha provedla změny k lepšímu aniž by vyměnila nejlepší části motocyklu a to je ten nejlepší způsob. Udělali drobná zlepšení na podvozku a motoru, což nám už nyní umožnilo zrychlit. Nemáme do začátku sezony moc času k testování, takže se tady budeme koncem měsíce snažit vytěžit maximum,“ řekl závěrem Jorge Lorenzo.

17:36 | Francesco Bagnaia pojede příští rok v MotoGP u týmu Pramac Racing.
10:50 | Tým Repsol Honda představil svůj motocykl pro rok 2018: odkaz
10:49 | Již je to oficiální. Folgera nahradí Syahrin.
18. února | Márquez po pádu v zatáčce č. 12: odkaz
18. února | Na thajskou dráhu dnes zavítal had: odkaz