Jezdci Fiat Yamahy zahájili víkend v Japonsku velmi dobře

Valentino Rossi je první a Jorge Lorenzo třetí.
Jezdci Fiat Yamahy Valentino Rossi a Jorge Lorenzo mají za sebou pětačtyřicet minut pátečního volného tréninku a přípravu na Velkou cenu Japonska zahájili velmi dobrým výkonem.

Valentino Rossi zajel ze všech osmnácti jezdců královské kubatury nejrychleji a na okruhu, kde loni získal svůj osmý titul mistra světa jeho M1 pracovala výborně i za velmi chladných podmínek.

„Je to velmi dobrý začátek, protože jsme nahoře a to je velmi důležité,“ uvedl po prvním tréninku na okruhu v japonské Motegi Valentino Rossi. „Podmínky dneska byly náročné a to je pak těžké dosáhnout limitu a maximálně pracovat s motocyklem a pneumatikami, ale vypadá to, že tady máme dobrý potenciál, takže jsem spokojený.“

„Je důležité být ve vedení, třebaže je to jen pátek, protože v Kataru jsme byli druzí ve všech jízdách a být druhý se nám tolik nezamlouvá. Určitě být první je mnohem lepší!“ řekl Rossi.

„Zítra to vypadá, že může pršet, ale zatím jsme neměli možnost vyzkoušet nové pneumatiky Bridgestone do deště, takže si myslím, že to může být pro nás dobrá příležitost zjistit jaké jsou. Bude to zajímavé a doufám, že jsou dobré!“ uvedl v závěru prvního dne v Japonsku Valentino Rossi.

Jorge Lorenzo si okamžitě velmi dobře rozuměl se základním nastavením, které dnes na dráze v Motegi fungovalo bezvadně a určitou dobu figuroval s nejrychlejším časem ve vedení.

„S volným tréninkem jsme spokojení, protože často máme ze začátku víkendu trošku problémy, ale dneska to tak vůbec nebylo a od samého začátku jsem se cítil skvěle,“ uvedl dnes třetí Jorge Lorenzo.

„Moje M1 se chovala dobře při brždění, v akceleraci a v zatáčkách, takže si myslím, že jsme na tom dobře. Nyní jenom doufám, že stejně tak můžeme pokračovat i zítra a to dokonce pokud bude pršet, protože jsem ve skutečnosti docela zvědavý, jak to bude vypadat za deště a jaký je čas na kolo,“ řekl závěrem Jorge Lorenzo.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz