Jezdci Kawasaki něco takového nečekali

Pracovalo se na novém motoru a byl vyroben i nový motocykl.
Nečekané rozhodnutí Kawasaki opustit řady prestižního seriálu závodů Mistrovství světa silničních motocyklů je jak pro jezdce samotné, tak pro celý svět, který závody MotoGP žije velkým šokem. Otázkou je, jak dlouho toto rozhodnutí vznikalo v samotném vedení japonského výrobce, protože něco takového se neoznámí jen tak, aniž by měli v ruce dlouhodobé finanční analýzy, které nějakou dobu trvá připravit.

Zatím ovšem není nic oficiálně potvrzeno a tedy je pořád, i když pravděpodobně jen minimální naděje, že se vše podaří ´nějakým´ způsobem vyřešit. A jak? Tak na to budou napsány určitě tucty spekulací, než se v první pondělní den roku 2009, vše dovíme z oficiálního prohlášení Kawasaki.

Podle manažera Marca Melandriho Alberto Verganiho bylo rozhodnutí Kawasaki učiněno někdy těsně před Vánocemi a přiznal, že už Melandriho nabídl Gresinimu, kterého nedávno odmítli.

„To nikdo nečekal. Závodní oddělení mnohem posílilo, když pokračovali v Marcových podnětech. Byl tam vývoj nového motoru a Jacque jezdil s novým motocyklem,“ uvedl Melandriho manažer pro Gazzetta dello Sport. „Marco se tam cítil jako král.“

„Vypadá to, že o tom rozhodli čtyřiadvacátého prosince v Japonsku … . Nicméně jsem Marca nabídl Gresinimu, pokud ho bude potřebovat … .“

Potom, co letos Gresiniho nabídku odmítl jak Melandri, tak jeho manažer Vergani se jeví šance Melandriho angažmá u Gresiniho týmu hodně malá, ale ne nemožná a určitě již teď v některých týmech právníci kalkulují, kolik by stálo vypovězení smlouvy toho, či onoho jezdce.

Gresini se pro Gazzetta dello Sport vyjádřil slovy: „Marco a jeho manažer se rozhodli již v Brně, když odmítli mou nabídku. A já nejsem prodavačem na trhu.“

Dva volní jezdci v podobě Melandriho a Hopkinse je lákavá nabídka. Navíc Hopkins má za sebou společnost Monster Energy, silného sponzora, kterého by rád viděl na svém motocyklu každý z majitelů a to nejen soukromého týmu. Hlavně v dnešní složité, celosvětové ekonomické situaci by to bylo pro tým, jako dar z nebes.

Právě Hopkins je také spojován s Gresinim, ale jak sám uvedl, zatím je moc brzy na to, aby k tomu něco řekl. Pokud vezmeme do úvahy vzpomínané sponzorské zázemí Hopkinse, bude rozhodnutí, pokud opravdu k něčemu takovému dojde, celkem jednoznačné.

Jednou ze spekulací je oživení projektu Jorge Martinéze jet dva motocykly Kawasaki. To se mu teď může splnit a možná i s nějakou finanční pomocí od Dorny, promotéra závodů MotoGP, která bude mít v záměru udržet na startovním roštu všech avizovaných devatenáct motocyklů. Takže v pondělí pátého uslyšíme oficiální verzi od Kawasaki a pak se uvidí, jak to vůbec se zeleným týmem v příštím roce bude.

10. března | Mladý Francouz musel do svého prvního závodu v MotoGP odstartovat z boxové uličky. odkaz
10. března | Quartararo měl problém hned na startu. odkaz
10. března | Pódium třídy Moto2: odkaz
10. března | Baldassarri velmi těsně udržel Lüthiho za sebou a stává se vítězem GP Kataru třídy Moto2. odkaz
10. března | Jaume Masiá je po nehodě v závodě Moto3 v pořádku. odkaz