Jezdci Repsol Hondy pomýšlí na další double na stupních vítězů

Le Mans uvítá na čtvrtém podniku mistrovství světa tým Repsol Honda s aktuálně vedoucím mužem šampionátu Caseym Stonerem (66 bodů) a Danim Pedrosou, který se usadil na celkové třetí příčce se ziskem 52 bodů.
Jezdci Repsol Hondy pomýšlí na další double na stupních vítězů

Oba tovární jezdci byli letos zatím na všech stupních vítězů a do Le Mans odcestovali s rozhodnutím v tomto trendu pokračovat. Francouzská trať loni ovlivnila sezónu Caseyho i Daniho, byť u každého jiným směrem.

Casey, který si vítězstvím v Estorilu zajistil už osmnácté pódiové umístění v řadě, vyhrál v Le Mans v roce 2011 a následnými vítězstvími v Katalánsku a Silverstone tak vytvořil šňůru tří vítězství v řadě, která byla základem pro konečný zisk titulu Mistra světa v roce 2011.

Dani oslavil svým umístěním v Estorilu ještě zajímavější jubileum, a to sté stupně vítězů v jeho kariéře. Do Le Mans přijíždí s jedinou myšlenkou: zahnat špatné vzpomínky na pád v loňském roce, který ho potkal právě v době, kdy zajel nejrychlejší kolo závodu a současně nastavil nový rekord tratě (1´33.627). V důsledku kolize si tehdy zlomil klíční kost a byl tím vyřazen ze závodů v Katalánsku, Silverstone a Assenu.

Francouzskému okruhu, který se nachází 200 kilometrů jihozápadně od Paříže, dominují především rychlé zatáčky, které vyžadují pozdní brzdění a prudkou akceleraci při výjezdu.

Casey Stoner: „Na předcházejících dvou tratích jsem nebyl v minulosti nejlepší, přesto se mi letos podařilo zvítězit na obou, takže doufám, že v Le Mans můžeme opět jet na vítězství. I zde jsem měl v minulosti úspěšné i méně úspěšné závody. Trať je svým rozložením jedinečná s velkým množstvím míst vyžadujících intenzívní brzdění a myslím, že letos zde budou Honda i Yamaha zcela vyrovnané.

Bohužel, byli jsme zklamaní, že nám počasí v Estorilu nedovolilo testovat, protože ještě stále musíme pracovat na vibracích, které se na motocyklu projevují. Proto doufáme, že nám počasí ve Francii dopřeje alespoň nějaký suchý trénink, a to nám pomůže najít správnou cestu k eliminaci problému.“

Dani Pedrosa: „Le Mans je těžký okruh, docela podobný Estorilu, kde je potřeba mít připraven stroj s dobrou stabilitou, trakcí a zrychlením. V minulosti jsem se zde cítil dobře a v obou nižších třídách jsem měl i dobré výsledky, ale ke skutečně vynikajícím výsledkům v MotoGP mi ještě něco málo chybí. Vloni jsem zde zajel nejrychlejší kolo závodu, ale nebyl jsem schopen udržet tempo a havaroval, takže to tentokrát chci udělat lépe. Měli jsme tři dobré závody, jezdím dobře, ale v každém z těchto závodů jsem něco málo ztratil. Především se tak stalo v prvních kolech po startu, kde jsem býval v minulosti silnější. Potřebuji tohle všechno spojit do jednoho celku, a pokud opět zlepšíme starty, odstartujeme do vítězného závodu.“ 

Autor: Jana Králová


14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 24 let. odkaz
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 26 let. odkaz
6. ledna | Iker Lecuona dnes slaví 21 let. odkaz
12. prosince | Filip Salač dnes slaví 19 let.
10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 30 let.