Jezdci Repsol Hondy první den nezajeli tak, jak měli v plánu

Dovizioso sedmý a Pedrosa jedenáctý.
První den přípravy na japonskou Grand Prix byl poznamenán velmi chladnými teplotami, které zapříčinily snížení úrovně přilnavosti motocyklů. Z toho důvodu oba jezdci Repsol Hondy Dani Pedrosa a Andrea zbytečně neriskovali.

Na sobotu je téměř stoprocentní jistota, že bude v Motegi pršet a jak to bude vypadat během závodu se zatím přesně neví. Z toho důvodu tedy není jasné, které nastavení motocyklů bude v nedělním závodě to rozhodující.

Andrea Dovizioso si dnes představoval asi lepší výsledek, ale první den v Motegi ukončil na sedmé pozici se ztrátou jedné a půl sekundy na prvního Rossiho. Ale jako nováček v továrním týmu Hondy se umístil ve výsledkové listině před svým zkušenějším týmovým kolegou Danim Pedrosou.

„Je skvělé být znovu na okruhu Hondy v Japonsku a cítit to nadšení a podporu z řad japonských fanoušků,“ uvedl Andrea Dovizioso, dnes nejlepší jezdec na japonské značce motocyklu Honda. „Přesto jsme dneska měli složitý trénink.“

„Chladné teploty způsobily, že motocykl byl docela těžce ovladatelný, takže jsme potřebovali zlepšit nastavení, aby víc vyhovovalo těmto podmínkám,“ řekl Dovizioso.

Opravdu doufám, že zítra budeme mít oba tréninky na suché dráze, i když to není moc pravděpodobné. Uvidíme,“ uvedl závěrem Andrea Dovizioso.

Dani Pedrosa dnes vyjel na dráhu v mnohem lepší kondici než tomu bylo před dvěma týdny v Kataru. Bohužel potíže s nastavením jeho motocyklu mu neumožnilo získat v prvním volném tréninku umístění, které měl v plánu získat.

„Je vzrušující být zpátky v Motegi v domácím závodu pro Hondu, ale přesto jsme se dnes nedostali tak daleko, jak bychom rádi,“ uvedl v pátek Dani Pedrosa, kterému patřil první den v Japonsku jedenáctý nejlepší čas.

„V našem nastavení jsme se vydali špatným směrem, což znamenalo, že jsme se nedokázali posunout ve výsledkové tam, kde bychom měli být.“

„Vypadá to, že zítra může pršet, takže nemáme už tolik času na přípravu pokud bude suchý závod, ale pořád budeme pracovat na nastavení a uvidíme, jak to zítra všechno dopadne,“ řekl závěrem Pedrosa.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz