Jezdci Rizla Suzuki po prvním tréninku v první desítce

Ztráta Vermeulena a Capirossiho je přes půl sekundy.
Klepněte pro větší obrázekJezdci Rizla Suzuki se v prvním volném tréninku postupně zlepšovali a s umístěním v první desítce jsou spokojeni. Chris Vermeulen zajel osmý a Loris Capirossi desátý čas na kolo a oba jsou přesvědčeni, že v druhém tréninku si své pozice ještě zlepší.

„Pro první den tréninků bylo dneska v Assenu skvělé počasí, což nám umožnilo během hodiny odvést hodně práce,“ řekl Chris Vermeulen. „Zkoušeli jsme různá nastavení geometrie mezi oběma motocykly a určitě našli ten správný směr, kterém budeme dál pokračovat.“

„Mechanici dneska hodně tvrdě pracovali, aby našli to nejlepší nastavení a také jsme vyzkoušeli oba druhy pneumatik přední a zadní, takže nám je teď jasné jak která dobře na dráze funguje. Pro zítřek máme nějaké nápady jak motocykl zlepšit a doufejme, že to bude další slunečný den a my dokážeme jet ještě rychleji,“ uvedl závěrem Chris Vermeulen.

Loris Capirossi byl jeden z nejtvrději pracujících jezdců na dráze, když zajel celkem sedmadvacet kol okruhu v Assenu a to vše na jediné přední pneumatice, která Italovi po celou dobu nabízela vysokou úroveň přilnavosti. „První volný trénink nám dneska vyšel celkem dobře, protože jsme neměli moc informací z předchozího roku, když jsem tady zajel jen jedny jízdy, takže to byl pro mě nový pocit tady znovu jezdit na Suzuki,“ řekl Capirossi.

„Motocykl fungoval dobře a v průběhu tréninku jsme změnili jen několik věcí. Celý trénink jsem odjel na jedné přední pneumatice a v závěru, když jsem se snažil na to zatlačit o něco tvrději už byl motocykl neklidný, ale stále jsem se na něm cítil dobře, takže s tím jsem hodně spokojený,“ řekl závěrem Loris Capirossi.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře