Jezdci Rizla Suzuki zatím v Mugellu maximum nepředvedli

Capirossi sedmý a Vermeulen třináctý.
Klepněte pro větší obrázekOkruh v italském Mugellu dneska přivítal jezdce světového šampionátu krásným slunečným počasím. Po deštivém Le Mans dnes byla v Toskánsku teplota sedmadvacet stupňů a teplota dráhy se vyšplhala až na dvaapadesát stupňů.

Loris Capirossi v prvním volném tréninku zajel sedmý čas, ale s výsledkem zatím není spokojen a zítra se chce ještě zlepšit. Naopak motocykl GSV-R dle jeho slov funguje dobře, i když dlouhá rovinka asi nebude jeho nejsilnější stránkou.

„Dneska to nebylo snadné, protože jsme měli trošku problém získat dobrý kontakt s předkem motocyklu, ale bylo dobré mít k práci celou hodinu, protože jsme se tak dokázali propracovat hodně změnami,“ řekl po dnešním tréninku na domácí dráze v Mugellu Loris Capirossi.

„Vyzkoušeli jsme pár jízd s různými nastaveními a potom jedno z velmi extrémním nastavením,“ pokračoval Capirossi. „Určitě se zítra ještě zlepšíme, ale chtěl bych podotknout, že motocykl v této chvíli není vůbec špatný.“

„Těším se z jízdy na zdejší dráze, ale právě nyní a to do doby než získám správné nastavení, to ještě není úplně perfektní!“ řekl dnes sedmý Loris Capirossi, jezdec tovární Rizla Suzuki.

Chris Vermeulen si na své GSV-R dneska dojel až pro třináctý čas dne a to u něho zase není až takovým zvykem. Proto Australana čeká spolu s jeho týmem práce dlouho do noci, aby už zítra bylo všechno připraveno na dopolední druhý volný trénink.

„Je skvělé se znovu vrátit do Mugella,“ řekl Chris Vermeulen, kterému se dnes moc nedařilo. „Pro Suzuki to nebyl nejlepší okruh v minulosti, kde jsme se potýkali s problémy v rychlých zatáčkách a s dlouhou rovinkou.“

Klepněte pro větší obrázek„Během dnešního tréninku jsme s motocyklem dosáhli určitého postupu a otestovali obě směsi pneumatik, abychom zjistili, která z nich nabízí nejlepší kontakt a životnost,“ pokračoval Vermeulen.

„V tuto chvíli je mým největším problémem přilnavost předku motocyklu a připravit stroj tak, aby byl lépe ovladatelný. Ještě dnes večer budeme na tom s techniky tvrdě pracovat a už máme nějaké nápady, jak se můžeme zlepšit.“
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

20. ledna | Marco Simoncelli by dnes slavil 31 let.
17. ledna | Jonas Folger nebude letos závodit.
15. ledna | Romano Fenati dnes slaví 22 let.
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 21 let.
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 23 let.