Jezdci slabších tříd v úterý testovali v Jerezu

V pondělí absolvovali svůj test v Jerezu jezdci královské kubatury. O den později je vystřídali jezdci slabších kubatur.

Na závodní víkend v Jerezu rovnou navázal testovací program. V pondělí se na okruhu na jihu Španělska objevili jezdci královské kubatury a v úterý svůj test absolvovali jezdci tříd Moto2 a Moto3.

Jezdcům KTM v kategorii Moto2 začátek letošní sezóny nevyšel úplně podle jejich představ, ale během testu v Jerezu se jim podařilo některé problémy vyřešit. Mimo jiné otestovali nový rám. Brad Binder zkoušel dva různé motocykly. Jeho týmový kolega – nováček Jorge Martin – zase zkoušel různé konfigurace.  Marco Bezzecchi, který jezdí u týmu Red Bull KTM Tech 3 (podobně jako další jezdci KTM) vyzkoušel novou kyvnou vidlici.

MV Agusta, která se vrátila do šampionátu, v Jerezu zkoušela různé nové komponenty, otestovala nové šasi a novou kyvnou vidlici.

Do testu nakonec nemohl zasáhnout Remy Gardner, který byl účastníkem hromadného pádu v úvodu nedělního závodu. Jezdec utrpěl otřes mozku a zranění klíční kosti, takže musel odpočívat. Jediným jezdcem týmu SAG, který se zapojil do testu, tedy byl Tetsuta Nagashima.

Pasini v následujících závodech nahradí zraněného Pawiho

Pasini v následujících závodech nahradí zraněného Pawiho

Motocykl týmu Petronas Sprinta Racing si poprvé vyzkoušel Mattia Pasini. Pro Itala už to je třetí tým, do nějž letos vstoupil. U týmu Petronas Sprinta Racing nahrazuje zraněného Pawiho, který bude muset vynechat minimálně závody v Le Mans a v Mugellu.

Na zemi během testu skončili výše zmíněný Nagashima a dále také Xavi Vierge, Iker Lecuona a Marco Bezzecchi. Naštěstí se nikomu nic nestalo.

V kategorii Moto3 už je opět zpátky ve hře Albert Arenas, který musel vynechat závody kvůli zranění na horském kole. Nyní už je tedy v pořádku a v Jerezu najel velký počet kilometrů, přičemž se zaměřil na nastavení motocyklu – především na nastavení spojky.

Vedoucí muž šampionátu nejslabší kubatury – Aron Canet – v úterním testu v Jerezu zkoušel nové prvky přední vidlice.

Turecký jezdec Can Öncü, který vyhrál hned svůj první závod Moto3, do nějž nastoupil – konktrétně tedy GP Valencie v závěru loňského roku, na tento úspěch (zatím) nenavázal a v úvodu sezóny se mu příliš nedařilo. V testu se tedy hodně zaměřil na zvykání si na nový stroj, přičemž dvakrát skončil na zemi, ale naštěstí z obou pádů vyváznul bez zranění.

V Jerezu testovali i oba čeští jezdci z týmu Prüstel GP – Jakub Kornfeil a Filip Salač. Oba dva na sociálních sítích uvedli, že jsou po testu spokojení.

Výsledky nejsou (zatím) na oficiálních stránkách MotoGP k dispozici.

Zdroj: motogp.com, foto: Ajo

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře