Jezdci Suzuki postrádají u GSV-R maximální rychlost

Ta je základem úspěchu na závodním okruhu Mugello v Itálii.
Po skvělých výkonech Rizla Suzuki v předsezonních testech následoval o něco vlažnější vstup do samotné sezony, kde je v případě Lorise Capirossiho a Chrise Vermeulena jejich zatím nejlepším výsledkem šesté místo.

V době před prvním závodem v Kataru jsme ale mohli z rozhovorů s oběma jezdci Suzuki vyčíst jednu společnou věc a to, že oba nebyli spokojeni s maximální rychlostí jejich motocyklu GSV-R. Právě to je nyní kamenem úrazu v jejich úrovni výkonu a vše má zlepšit nový motor.

Na nové verzi pohonné jednotky V4 se pracuje v japonské továrně velmi intenzivně, ale ani to zřejmě nebude stačit, aby vyhověli požadavkům jejich obou jezdců a motor jim dodali už pro Velkou cenu Itálie v Mugellu.

Mugello je totiž závodní okruh s nejdelší rovinkou v kalendáři závodů mistrovství světa a tam bude slabší výkon obrovskou nevýhodou, protože maximální rychlost je na této dráze základem.

Jak uvedl šéf týmu Rizla Suzuki Paul Denning, japonský výrobce si je vědom naléhavosti požadavku Lorise Capirossiho a Chrise Vermeulena nasadit nový motor už v příští Velké ceně Itálie v Mugellu.

K tomu Paul Denning pro Motorcycle News dále uvedl: „Barcelona je v tomto případě cílem, ale Suzuki dělá co je v jejich silách, aby zjistili, zda by mohlo být něco urychleno, ale ohledně dodání dílů pochybuji, že by něco mohlo nastat dříve.“

„Cílem nového motoru je jednoduše motocykl zrychlit. Jezdci žádali, aby ho měli už od Mugella, protože na dlouhé rovince je zapotřebí maximální rychlost, ale myslím, že Barcelona je reálnější,“ řekl závěrem Denning.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

20. ledna | Marco Simoncelli by dnes slavil 31 let.
17. ledna | Jonas Folger nebude letos závodit.
15. ledna | Romano Fenati dnes slaví 22 let.
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 21 let.
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 23 let.