Jezdci tovární Ducati by pro závod brali déšť

Kvalifikace na britskou Grand Prix neproběhla v týmu Ducati zcela podle plánu. Jediný Nicky Hayden zabojoval a zítra se postaví na sedmou pozici v třetí řadě, ale Valentino Rossi startuje z poslední páté řady.
Jezdci tovární Ducati by pro závod brali déšť

Nicky Hayden v kvalifikaci podal dobrý výkon, zajel si osobní maximum této sezony a zítra se pokusí navázat na výkon z předchozího ročníku, když na jihu Anglie skončil čtvrtý. Samozřejmě toto umístění bude pro Američana velmi těžké obhájit. Ducati má v Silverstonu evidentně problémy.

„I když jsme měli problémy, získal jsem dosud nejlepší kvalifikační výsledek, ale ztrácet dvě sekundy je až příliš,“ uvedl k sobotní kvalifikaci Nicky Hayden. „Zkoušeli jsme nějaké možnosti, abychom se zlepšili, ale od mých prvních jízd o tomto víkendu jsme o moc nezrychlili. Zkoušeli jsme nějaký materiál, který by nám umožnil zrychlit, možná až moc testovali a nezlepšili se.“

„Předek není na nerovnostech vůbec dobrý a zadní část hodně prokluzuje a je nestabilní. Bylo to hodně frustrující, ale zítra věřím v déšť. Zajet ve zdejších podmínkách dvacet kol na mokrém povrchu nebude snadné, ale myslím, že by nám to pomohlo,“ řekl závěrem Nicky Hayden.

Italskému jezdci tovární Ducati se v kvalifikaci na Velkou cenu Velké Británie moc nedařilo, protože stačil zajet jen třináctý čas na kolo a navíc na prvního Stonera ztratil 3,761 sekundy. Rossi dráhu v Silverstonu neznal, ale takové komplikace si asi v jeho týmu nepřipouštěl nikdo. Déšť je tak prozatím jejich jediná záchrana.

„Byl to náročný den, vlastně velmi náročný víkend,“ uvedl Valentino Rossi. „V pátek jsme byli  daleko, což bylo pochopitelné, protože jsem tuto dráhu neznal. Věřil jsem, že dnes zajedeme mnohem lépe, ale náš čas jsme snížili jen o sekundu na rozdíl od ostatních, kteří se zlepšili o dvě.“

„Ztráta je velká a máme dokonce problém ve srovnání s ostatními jezdci na Ducati, takže se nám na této dráze evidentně nepodařilo dobře zapracovat. Jsem pomalý v nájezdu do zatáček a nejsem schopný jet stopu, jakou chci. V rámci nastavení jsme nalezli spoustu věcí, ale bez výsledného efektu.“

„Na zítřek předpovídají déšť, takže uvidíme. Nemyslím, že bychom tu byli na mokru stejně konkurenceschopní, jak na ostatních okruzích, ale určitě by to bylo lepší než na suché dráze. Každopádně musíme zajet maximum s tím, co máme,“ řekl Rossi závěrem.


15:29 | Brad Binder slaví své první vítězství v MotoGP. Byl to jeho teprve třetí závod v této kategorii. odkaz
10:26 | Jeden blíže nespecifikovaný zaměstnanec Dorny byl pozitivně testován na covid-19. Dotyčný nemá žádné příznaky a nyní se nachází v izolaci v brněnském hotelu. Izolováni byli i lidé, s nimiž došel do bližšího kontaktu.
7. srpna | Luis Salom by dnes slavil 29 let.
4. srpna | Marc Márquez nakonec v Brně nepojede. Nahradí jej Stefan Bradl.
4. srpna | Marc Márquez musel na další operaci. Více informací zde: odkaz