Jezdci tovární Ducati dnes na stupně vítězů nedosáhli

Casey Stoner dojel čtvrtý a Nicky Hayden osmý.
Klepněte pro větší obrázekPro tovární Ducati to dnes na stupně vítězů nestačilo, protože Casey Stoner získal čtvrté a Nicky Hayden osmé místo ve výsledkové listině závodu Velké ceny Německa.

Přesto byl Australan spokojen s tím, jakým způsobem si v průběhu závodu vedl, protože si je jistý, že nebýt problému se zadní částí jeho Ducati, tak by to v závěru ještě dvojici Rossi, Lorenzo mohl znepříjemnit.

„Ze začátku závodu jsem si nebyl moc jistý, protože jsem neměl moc dobrý kontakt s motocyklem, ale to se rychle zlepšovalo a tak jsem se rozhodnul, že se musím dostat do vedení co nejdřív,“ řekl po závodě Casey Stoner.

„Pak jsem několikrát ztratil předek a rozhodl se držet trošku zpátky. To umožnilo Valentinovi a Jorgemu, aby mě předjeli, ale potom, když začalo ubývat paliva v nádrži a motocykl byl lehčí, na přední části jsem získal opět potřebnou jistotu a dokázal znovu zrychlovat.“

„Dani pak zajel neuvěřitelný čas asi o půl sekundy rychlejší než kdokoliv jiný. Potom, co mě předjel jsem se snažil za ním udržet, ale ve skutečnosti jsem přišel o zadní část dole pod kopcem, musel pustit brzdu a málem jsem vlítnul do štěrku.“

„Vzhledem k tomu jaké to bylo v poslední době jsem s dnešním závodem spokojený, protože je to po dlouhé době poprvé, kdy jsem měl pocit, že dokážu promluvit do pořadí a myslím, že kdyby nebyl ten problém se zadní částí motorky, možná bych dokázal ke konci zabojovat víc,“ řekl závěrem Casey Stoner.

Nicky Hayden odstartoval do závodu z čtvrté pozice na startu a už v první zatáčce se dostal mezi jezdce tak nešťastně, že byl široký a ztratil rovných deset pozic. To, že se ale jeho kontakt s GP9 zlepšuje dokázal už jenom tím, že se nakonec postupně probojoval až na konečné osmé místo a zajistil si pro sebe a Ducati důležité body.

„Věděl jsem, že potřebuji dobře odstartovat pokud chci dneska dokázat něco výjimečného, ale dostal jsem se do první zatáčky až příliš zprudka a každý mě podjel,“ řekl Nicky Hayden.

Klepněte pro větší obrázek„Abych byl upřímný tak po pádu v zahřívacím tréninku jsem začal závod trošku podrážděný, protože jsem nechtěl rozbít další motocykl nebo zahodit všechno to, co jsme přišli tento víkend.“

„Nebyl to závod, který jsme očekávali, takže omluva patří týmu, protože motocykl byl schopný tady dokázat mnohem víc a já udělal během víkendu hned několik chyb,“ pokračoval Hayden.

„S výsledkem samotného závodu jsem zklamaný, ale ne tak s celým závodním víkendem, protože jezdíme víc vpředu a děláme pokroky,“ řekl závěrem Nicky Hayden, který má šanci si výsledky zlepšit už příští týden na okruhu v Donington Parku.